İnternetin En Meşhur Meme'lerinden "Best Cry Ever"ın Ardındaki Dramatik Hikaye

Boksör Rocky Lockridge'e ait "Best Cry Ever" (Gelmiş Geçmiş En İyi Ağlama) meme'i, internetin en popüler meme'lerinden biri. İnsanların gülüp geçtiği bu mevzunun gerçek hikayesi ise oldukça dramatik.
İnternetin En Meşhur Meme'lerinden "Best Cry Ever"ın Ardındaki Dramatik Hikaye

10 ocak 1959 doğumlu rick "rocky" lockridge süper tüy siklette dünya şampiyonluğu yaşamış amerikalı profesyonel boksördü. boksa 1978 yılında başlayan rocky lockridge için her şey 1984 yılında floyd mayweather’in amcası ve daha sonra antrenörü olacak olan roger mayweather'ı ilk rauntta tam 98 saniye içinde nakavt etmesiyle başladı. bu maçtan sonra kemerini 2 maç koruyarak wilfredo gomez’e kaybetti, ancak daha sonraysa 87’de ıbf süper tüy sıklet kemerini kazanarak yoluna devam etti, fakat yıllarını verdiği bu spordan ziyade internette bu kadar tanınmasına vesile olan olay aslında hikayesini okuyunca oldukça üzüleceğiniz basit bir memeden ibaretti:


sene 1989, lockridge boksu bıraktı ve maalesef birçok boksör gibi sporu bıraktıktan doğru yatırımları yapamamış, sadece gününü kurtarabilmişti, şöhretin getirdiği maddiyat ile çeşitli sorunların içine girdi. boksta en büyük paranın döndüğü yer her zaman ağırsıkletti dolayısıyla herkes tyson gibi güzel kadınlarla takılamıyor, kendisine istediği evcil kaplanı satın alamıyordu ve bu da maalesef lockridge için boksu bırakır bırakmaz diğer birçok boksör gibi 5 meteliksiz kalmasına sebep oldu. boksu bıraktıktan 18 ay sonra 1991 yılında, eşi carolyn ile birlikte washingon, tacoma'ya döndü, fakat yaşadıkları mali sorunlara ek olarak lockridge’in madde ve alkol bağımlılığı da zirve yapınca eşi carolyn kendisini terk etti. lockridge ise tekrardan para kazanabilmek adına 30 ocak 1992’de boksa döndü, fakat eski günlerinden uzaktı dolayısıyla her iki maçı da kaybetti. elde ettiği ufak gelirle 1993 yılında tek başına camden, new jersey'e taşındı ve ocak 1994'te bir şirkette temizlikçi ve boyacı olarak çalışmaya başladı. kısa bir süre sonra hırsızlık suçundan tutuklandı ve 5 yıl şartlı tahliye cezasına çarptırıldı. üç yıl sonra yine benzer bir suçtan tutuklananınca bu sefer 2 yıl 3 ay hapis cezası aldı. sonraki yıllarında sokağa düştü, artık gidecek bir evi bile yoktu. aylık 140 dolar ve devlet tarafından sağlanan gıda kuponlarıyla dilenerek geçinmeye başladı. 2006 yılındaysa felç geçirdi ve artık baston kullanması gerekliydi.


lockridge 2010 yılında arkadaşları ve akrabalarının ısrarı üzerine bağımlılıklarını, bunun hayatı üzerindeki etkisini ve en azından tedaviyi denemesi adına ıntervention isimli belgesele çıktı ve format gereği olan bitenden habersiz olarak bölüm sonunda çekirdek ailesiyle yüzleştirildi. oğlu kendisine ‘’ kalbimin derinliklerinde bir yerde seni halen sevdiğimi biliyorum’’ deyince yüksek sesle feryat etti. işte sadece 30 saniye süren bu ağlama ‘’best cry ever’’ isimli bir internet dalgası haline geldi ve insanlar ne gibi süreçlerden geçtiğini bir gram bilmedikleri bir insana gülmeye başladılar:


halbuki bu lockridge için yıllardır içinde biriktirdiği dertlerin bir dışa vurumuydu. birçok erkek muhtemelen hayatında bir kere bile doğru düzgün ‘’seni seviyorum’’ cümlesini duymamış, yaptığı şeyden ötürü 2 güzel övgü sözcüğü bile almamıştı, bir erkek düşmemeliydi... lockridge bu görüntünün ardından bir süre sonra birden fazla felç geçirmesi nedeniyle evde bakıma alındı. bakımdan birkaç hafta sonra yutkunamamasından dolayı beslenme tüpüne bağlanmış ve aspirasyon zatürresine yakalanmıştı. 7 şubat 2019'da 60 yaşında hayatını kaybetti…
r.i.p

daha detaylı okuma için kaynak