İstanbul'da Lezzetli Cheesecake Yemek İçin En İyi Mekanlar

"En iyi cheesecake nerede yenir?", "San sebastian cheesecake İstanbul'da nerede yenir?" tarzı sorularınız varsa çok işinize yarayacak bir rehber.
İstanbul'da Lezzetli Cheesecake Yemek İçin En İyi Mekanlar
iStock

B Blok - Beşiktaş

san sebastian cheesecake’leri oldukça başarılı. bu cheesecake'in kıvamını tutturmak biraz güçtür, çok pişirilirse keke dönüşür, az pişirilirse sütlaç gibi bir tat alırsınız ve keserken dağılır. kıvamı inanılmaz ve farklı zamanlarda gittiğim halde kalite hep aynı standartta. mekan küçük olduğu için inanılmaz bir sıra oluyor genelde akşamüstü ve hafta sonları, bunu dikkate alarak gidin.

Maria’s Cheesecakes - Beykoz, Ataşehir, Kozyatağı ve Çekmeköy

seneler evvel arkadaşımla şehirdeki tatların izini sürerken beykoz’daki şubesine gidip belçika çikolatalı ve frambuazlı cheesecake’lerini yemiştik, baya iyiydi. bu tarz farklı malzemeler kullanılan cheesecake'lerde ben en çok malzemenin ne kadar kullanıldığına dikkat ediyorum, maliyetten kısıp fiyatı yükselten işletmeleri sevmediğim için ama malzeme bakımından oldukça tatmin ediciydi. zamanla birçok şubesi şehrin farklı yerlerine açıldı, ama ilk şubesi çavuşbaşı'na gitmeyi hala istiyorum ben de.

Mangerie - Bebek

bebek sınırları içinde yer alan en güzel mekanlardan biri mangerie, balkonunda oturması müthiş bir keyif. tatlıları her gün/hafta değişiyor sabit bir menüleri yok, cheesecake konusunda harikalar. bunun dışında giderseniz mutlaka beyaz çikolatalı brownie'sini ve armutlu kekini de denemenizi öneririm.

Grandpa - Bebek

yine bebek'te oldukça keyifli bir mekan, özellikle kahve & tatlı üzerine yoğunlaştıkları için her gün oldukça güzel tatlılar yapıyorlar. şeker kullanmadan yaptıkları hurmalı cheesecake'leri farklı bir lezzet, aslında hayata şekersiz gayet devam edebileceğimize dair güzel bir kanıt.

Kahve 6 - Cihangir

cihangir'in ara sokaklarında keyifli bahçesiyle bir kaçış bileti gibi burası, farklı bir lezzet olarak orman meyveli cheesecake yapıyorlar ve menülerinde sabit bir tatlı yanlış hatırlamıyorsam. iyi cheesecake'in izini sürerken deneyebilirsiniz.

Lokanta Ahmet - Moda / Kadıköy

fırında pişirilen cheesecake'ler zahmetli oluşundan dolayı çoğu yer tarafından tercih edilmiyor. modern lokanta konseptinde hizmet veren bu lokantanın maskarponlu, balkabaklı cheesecake’i muazzam bir tarif, bir gün bekletildikten sonra servis ediliyor genelde, mutlaka yiyin, yapanın da eline sağlık diyin. 

Marcel Patisserie - Reşitpaşa / Sarıyer

reşitpaşa'da yer alan bu pastaneye ben ilk gittiğimde aklımı kaçırıyorum sandım, inanılmaz ilginç bir dünya ve o kadar lezzetli şeyler yapıyorlar ki hayran kalmamak elde değil. iki genç kadının yeni açtığı bir pastane, benim ismine vurulduğum bir pastane ve ellerinin değdiği her şeyi inanılmaz güzen yapan bir pastane. vişneli cheesecake'leri inanılmaz güzel, deneyin, denettin. ben şimdiden "doğum günü pastamı buradan istiyorum" diyerek arkadaşlarımı manipüle etmeye başladım bile. 

Pate Patisserie - Ortaköy

ortaköy'de kaldığım dönemde sürekli yolumun düştüğü, kahvaltıcılar sokağının oralarda bir yerde inci gibi parlayan bir başka pastane. o dönem balkabaklı rulo pasta yaptıkları için gönülden bağlandığım bir yer olmuştu, daha sonraları gittiğimde farklı lezzetlerde yaptıkları cheesecake'leri de deneme imkanı buldum. kesinlikle ziyaret etmelisiniz. benim hayat motivasyonumu oluşturan skill'lerden biri iyi ve güzel yemek yemek olduğu için ben zaten peşlerindeyim.

Date Patisserie - Teşvikiye / Şişli

bir başka butik pastane, teşvikiye dolaylarında bir yerlerde. pişmaniyeli cheesecake yapıyorlar ve sanırım pişirmiyorlar. farklı bir lezzet yorumunu deneyeyim ve biraz paris kafelerinde takılıyormuş gibi hissedeyim derseniz kesinlikle yolunuzu düşürmelisiniz. 

Dem - Kadıköy

kadıköy şubesinde çaylara ekürü olarak muhteşem tatlıları menüye ekleyen çaycı. ara sıra kahveye alternatif değişik çaylara içmeye gittiğim mekanda şimdide çılgın tatlılar gelmiş. irish malt cheesecake muhteşem ötesiydi. büyük bir keyifle yedim.

İstanbul'da Hamburgeri Süper Olan Mekanlar Rehberi

Damak Tadına Düşkün Olanlar İçin İstanbul'da Döneri Süper Olan Mekanlar Rehberi