İzdivaç Programında Aşk Arayan Bir Seri Katil: Rodney Alcala

Rodney Alcala, 70'lerde "The Dating Game" adlı evlilik programına katıldığında izleyiciyi büyüleyen bir adamdı. Fakat bu cazibenin ardında korkunç bir gerçek yatıyordu: Alcala, bir seri katildi.
İzdivaç Programında Aşk Arayan Bir Seri Katil: Rodney Alcala

kadınların sezgilerinin ne kadar güçlü olduğunu hepimiz biliyoruz değil mi? cheryl bradshaw isimli bir hanımefendi de bu sezgileri sayesinde 13 eylül 1978 yılında katıldığı bir izdivaç programında ölümün eşiğinden dönmüş… işte hikayesi.

rodney alcala, 1978 yılında üç tane bekar erkeğin bir tane bekâr kadınla çıkmak için yarıştığı popüler bir izdivaç programı the dating game’e katılarak, kendisini işinde çok başarılı bir fotoğrafçı olarak tanıttı. bölüm boyunca alcala, cheryl bradshaw’ın sorduğu her soruya makul, etkili cevaplar verdi ve amiyane tabirle kadını cevaplarına ikna ederek bir şekilde tavlamayı başardı. örneğin, ‘’bir meyve olmak isteseydiniz hangisi olurdunuz?’’ sorusuna ‘’ muz’’ yanıtını verdi, cheryl bradshaw sebebini merak edince ‘’soy beni, kendin gör’’ şeklinde cevaplayarak stüdyoyu kahkahaya boğdu, nitekim şık görüntüsü ve dalgalı saçlarıyla da bir şekilde seçilmeyi başardı, ancak bradshaw ve izleyicilerin bilmediği şey alcala'nın azılı bir seri katil olduğuydu.


alcala yarışma kanalı tarafından uzun boylu, yakışıklı ve çekici olduğu için seçilmişti, ancak yapımcılar alcala'nın geçmişini hiç araştırmadıkları için güney kaliforniya'da en az iki kadını öldürmüş, onlarcasına cinsel saldırıda bulunmuş olduğunu bilmiyorlardı, daha önce 8 yaşında bir kız çocuğuna da cinsel saldırıda bulunup öldürdüğü için 3 yıla yakın hapis yatmıştı ve bu cinayeti işlemesinden dolayı da yarışmaya katılmadan bir süre önce fbı'ın en çok aranan suçlular listesine girmişti, fakat ne sunucular ne bradshaw ne de stüdyo izleyicileri olan bitenin farkında değildi.


her nasıl olduysa, the dating game'in bekâr adayı cheryl bradshaw bir şeylerin yanlış gittiğini hissetti ve programdan sonra ikili baş başa bir randevuya çıktığında, çok “ürkütücü ve tuhaf” olduğunu söyleyerek onunla çıkmayı reddetti. şanslıydı ki bu azılı katili kabul etmemişti çünkü tahminlere göre alcala 1979 yılında tutuklandığında 130 taneden fazla cinayet işlediği tespit edilmişti, hatta bazı kurbanların bedenleri bulunamadı… (cinayetlerinin 8'i resmi)

yakalandıktan sonra, savcılar alcala'nın kurbanlarıyla oynayan acımasız bir katil olduğunu, bilinçlerini kaybedene onlara işkence ettiğini söyledi neyse ki cheryl bradshaw o gün alcala’yı reddederek hem kurbanı olmaktan kurtuldu hem de ömrü hayatındaki en doğru karara imza attı..

kaynak