Jimi Hendrix'in Askerlikten Kaçmak İçin Eşcinsel Taklidi Yapması

Gitaristlerin ruhani lideri Jimi Hendrix'in ordudan ayrılabilmek için eşcinsel taklidi yaptığını biliyor muydunuz?
Jimi Hendrix'in Askerlikten Kaçmak İçin Eşcinsel Taklidi Yapması

jimi hendrix 19 yaşında araba çalmaktan ikinci kez tutuklandığında ona ya hapse ya da orduya girmesi seçenekleri sunuldu. hendrix mecburen 1961'de orduya katıldı. 

askerlik hem onun için, hem de ordu için azap oldu. berbat bir askerdi; fiziksel testlerin hepsinde kötüydü, her şeyi kötü yapıyordu ve disiplinsizdi. babasına yazdığı mektuplarda sadece askerliği kötüleyip şikayet ediyordu.

askerlikte 3 yılı doldurmadan terhis edildi! hendrix, paraşüt eğitiminde bileğinden yaralandığı için erken terhis edildiğini söyledi yıllarca oysa sorumlu subayların onun hakkında yazdığı raporlarda erken terhis edilmesinin amerikan ordusu için iyi olacağını, bir beladan kurtulacaklarını belirttikleri biliniyordu. 

işin aslı hendrix askerliğinin 10. ayında ordu psikiyatristiyle görüştü ve ona eşcinsel eğilimleri olduğunu ve birliğinden bir askere aşık olduğunu söyledi. amacı o dönemlerde ordu yönetmeliğinde yer alan eşcinsellerin özellikle askeri görevleri yapamayacak insanlar olduğunu söyleyen ve ordudan atılmalarını öngören bir madde sayesinde ordudan ayrılabilmekti. bunun üzerine ordu doktoru tarafından eşcinsellik muayenesi yapıldı ve hendrix'in "eşcinsellikten" muzdarip olduğu sonucuna varıldı!

2 temmuz 1962'de onurlu şekilde ihraç edildi! jimi aklını kullanarak askerlikten yırtmayı başarmıştı.

kaynak