Justin Bieber, 15 Yaşındayken Rapçi P. Diddy'nin Cinsel Tacizine mi Uğradı?

Annesinin, Bieber'ı 15 yaşındayken rapçi Puff Daddy'ye (P. Diddy) sattığı iddiaları dolanıyor ortalıkta bir süredir. İnceleyelim.
Justin Bieber, 15 Yaşındayken Rapçi P. Diddy'nin Cinsel Tacizine mi Uğradı?

justin bieber... ya arkadaş türkiye gibi bir yerde insanın başka derdi yokmuş gibi salı günü oturdum hiç alakam olmayan, dinlemediğim, takip etmediğim bir herifin başına gelenleri okudum. şimdilik iddia diyelim... biraz uzun bir yazı olacak.

annesinin çocuk yaşta onu p.diddy denilen rapçiye sattığı iddiaları dolaşıyor ortalıkta. ki zaten p.diddy'nin justin bieber'a 15 yaşındayken tecavüz ettiği, bekaretini aldığı söyleniyor. o döneme ait p.diddy ve çocuk justin bieber'ın şöyle birkaç videosu mevcut. bu videolar:

video 1


video 2


bahsedilen iğrenç iddialar bilinerek tekrar izlendiğinde, p.diddy'nin justin'e olan yaklaşımının garipliği daha net anlaşılıyor. birinci videoda justin ile ilk tanışması. 48 saat rehin tutttuğunu, çılgın şeyler yapacaklarını falan söylüyor. diddy'nin tavırlarına dikkat edin. ikinci video ise o olaydan sonrası. justin'in tepkilerine, korkusuna ve normal kalmaya çalışmasına dikkate edin. kısacası internette p.diddy'e müzik endüstrisinin jeffrey epstein'ı denmeye başlanmış bile. kimlere neler yapmış herif. konu 2pac'ın ölümüne hatta michael jackson'ın ölümüne kadar gidiyor ama onları da yazarsam bugünü yerim. o yüzden konumuza dönelim.

bunların dışında şu videoya da göz atın


çocuk küçüklüğünden itibaren milyonların izlediği programlarda, ekran önünde bile tacize uğruyor sürekli. videoda çocuğa kadın sunucu "tüm sahne boyunca çıplak mı olmak isterdin yoksa kapta karıştırılmış solucan mı yerdin" diye salak bir soru soruyor. çocuk "ama benim küçük kız hayranlarım var" diyerek doğru bir tavır sergiliyor hatta videonun sonunda 15 yaşındaki haline seks ile ilgili soru soruyor sunucu. justin "sen nasıl 15 yaşındaki bir çocuğa böyle bir soru sorarsın" diyor. yani çocuk yılmış artık. milyonların izlediği programda bile açık açık böyle tacize uğrayan çocuğa arkada neler yapıyorlardır kim bilir.

şimdi gelelim lonely şarkısına. justin bieber'ın lonely şarkısı tamamen justin'in çocuk yaşta yaşadığı bu olayları yansıtıyormuş. şarkıyı açtım dinledim ve açıkçası hissetmemek pek mümkün değil. justin için kişisel bir şarkı olduğu belli oluyor. şarkının youtube videosunun altına insanlar destek mesajları yağdırmaya başlamış bile.

şarkının orijinal yazarı benny blanco justin'in ön nakarattaki "her şeyim var ama kimse dinlemiyor" sözünü "her şeyim vardı" olarak değiştirdiğini belirtiyor. justin'in yaptığı bu küçük değişiklik; sahip olduğu şeylerin artık onun için bir anlam ifade etmediğini anlatıyor sanırım. son yıllarda yaşadığı psikolojik çöküşün nedenlerini buralara bağlamak çok da alakasız olmasa gerek.

devam ediyor blanco anlatmaya. bieber'ın şarkıyı kaydederken stüdyoda ağlamaya başladığını ve kendisine dönerek "biraz dışarı çıkıp oturmalıyım" dediğini belirtiyor. blanco o günü anlatırken "bu görebileceğiniz en içten bieber" diye ekliyor. bieber'ın kayıttayken gerçekten gergin olduğunu hatta şarkıyı yayınlama konusunda endişeli olduğunu söylüyor. çünkü bieber kendisine "insanlar beni bu şeyle tanıyacak ve daha önce hiç bu kadar çıplak olmamıştım" demiş. zaten şarkının bir yerinde "aptal bir çocukken yaptığım şeyleri eleştirdiler" cümlesi geçiyor. 15 yaşındasın ve kötü şeyler yaşıyorsun. yaşadıkların kulaktan kulağa yayılıyor ve ortamdaki herkes sana gülüp, seni eleştiriyor hatta seni suçluyor. şarkının ismi gibi kendisini yalnız hissetmesine şaşmamalı. iddialar doğruysa ne olursa olsun kendisi bir kurban ve çoğu kurban gibi maalesef kimsenin onun yanında olmayacağını düşünmüş yıllarca. insanların kendisini yargılayacağını, haksız bulacağını... para ve şöhret uğruna bunu yaptığı için başına gelenleri hak ettiğini düşüneceklerini düşünmüş.

bugüne kadar diddy ile arasında geçenlerle ilgili sadece "beni taciz etti, sarkıntılık etti" demiş. hep sessiz kalmayı... bir şeyler söylemek istediğinde de gerçekleri yontmayı seçmiş gibi. insanı en çok haykıramadığı gerçekler, içine atmak zorunda olduğu pislikler yıkarmış. eh. bu tavrı anlamakta maalesef zorlanmıyorum. eskiden olsa böyle şeyler için komplo teorisi lan bunlar der geçerdim ama... son yıllarda teknolojinin de gelişmesiyle öyle pislikler, öyle manyak şeyler ortaya çıkmaya başladı ki artık böyle şeyleri duyunca "bildiğimizden, bilebileceğimizden çok daha fazlası, çok daha kötüsü olmuştur" diyorum içimden.

ayrıca justin'e yakın bir kaynak "p.diddy ile ilişkisi hakkında hiçbir şekilde konuşmak istemiyor ancak konuşmak zorunda kalabilir" gibi bir açıklama yapmış. yasal süreç ile dahil olması söz konusu olabilir sanırım. bildiğiniz gibi p.diddy'nin malikaneleri basıldı geçen hafta.

müzik camiasında böyle şeyler yaşayıp hala ayakta durabilen, aklını yitirmeyen çok az şarkıcı var

justin uzun süre psikolojik olarak çökmüştü ama anlaşılıyor ki son zamanlarda artık daha iyi. müziğine de devam ediyor bir şekilde. o yüzden onun ayakta kalabilenler arasında olduğunu söyleyebiliriz. ayrıca karısı hailey bieber'ın da onu kullandığını iddia ediyor justin'in hayranları ve yoğun bir nefret besliyorlar kıza. hailey'nin ailesiyle beraber justin'i psikolojik olarak çöktükten sonra kilise ve din muhabbetine çektikleri, onu kullanmaya başladıkları söyleniyor. bu konu hakkında çok bilgim yok ama ikisinin instagramına baktığımızda justin kızla beraber çok fotoğraf paylaşırken, kız çok ama çok daha az paylaşıyor. tabii sadece buradan bir şey çıkarmaya çalışmak anlamsız. o yüzden uzatmayım.

...ve yazıyı bitirirken günah çıkaralım. bu çocuktan nefret ederek büyüdük resmen. neden nefret ettik? çocuk diye? şarkılarını beğenmedik diye? bir anda ünlü oldu, trend oldu diye? sesi mi kötü? canlı performanslarını izleyin. hitap eder ya da etmez, çocuğun sesi gerçekten güzel. şarkılarını yine açıp dinlemem ama uğradığı nefreti kesinlikle hak etmiyordu.

(ekstra video: video 3 haber sitesi bu videoda diddy'nin justin'e verdiği içkinin içine gizlice uyuşturucu konduğu, o partide toplu şekilde justin'in cinsel saldırıya uğradığı söyleniyor.)

not: usher'da 13-14 yaşlarındayken diddy'nin himayesine girmiş. diddy'nin "parti"leri oldukça meşhur. hatta puffy flavor camp (direkt türkçesi kabarık lezzet kampı) adı veriliyor buna. partiden çok bir ritüel gibi. öyle ki rapçilerin çoğu o partilerden korkuyormuş. işin ilginç yanı usher verdiği röportajlarda o iğrenç partileri anlatırken "bana küçük kardeş gibi davranıyorlardı o yaşlardayken" diyor. iğrenç ve çılgın şeyler gördüm diyor ama kendisine yapılan bir şey yok sanırım. bu da beni şunu düşünmeye itiyor; justin youtube videosuyla keşfedilmiş sokak kültürü bilmeyen kendi halinde beyaz bir çocuktu. usher üzerinden diddy'nin eline düşmüştü. usher ise mahalle kültürüyle büyümüş bir zenci. o yüzden o ortamda justin tecavüzlere, tacizlere uğrarken, usher'a bir şey yapılmamış olması (ki düşmanımın başına gelmesin böyle şeyler) çok da şaşırtıcı değil gibi.

sonuç olarak

justin'in son yıllarda psikolojisinin neden çöktüğü, neden billie eilish'e zarar gelmesini istemediği, hastalıkları, kendini kaybedişleri sanırım artık daha iyi anlaşılıyor. 15 yaşında küçük bir çocuk olarak yapayalnız girdiği ve sürekli tacize, tecavüze uğrayarak büyüdüğü bir ortamdan sıyrılıp günümüze kadar öyle ya da böyle gelebilmiş olması, yıkılmamış olması onun ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor.

ha bir de unutmadan... müzik sektöründeki bu iğrençliklere ve sistematik kötülüğe ilk karşı çıkanlardan biri de eminem idi. tabii olayları benden çok daha iyi bilenler vardır ama... hatırlarsınız i am not afraid şarkısı da bu şerefsizlere karşı çektiği bir orta parmaktı. şarkının ismi gibi "sizden korkmuyorum" diyordu. hatta machine gun kelly denen soytarıya attığı diss şarkısının eminem killshot youtube sonlarını açın. o zamanlar fark etmedik ama diddy'e de geçirmiş herif şarkının sonlarında. 2pac ile ilgili ima da bulunmuş. daha doğrusu direkt hedef göstermiş diyelim. dissi bitirirken de "ohh. sadece oyun oynuyorum diddy. seni sevdiğimi biliyorsun" diyerek dalgasını da geçmiş.

Killshot

kaynaklar: blanco podcast youtube justin / justin changed the lyric youtube