Kadınların Seks Yapma Motivasyonunun Ardındaki Şeyler Nelerdir?

Kişisel yorumlarla desteklenen bir makaleyi ellemeden fikrinize sunuyoruz.
Kadınların Seks Yapma Motivasyonunun Ardındaki Şeyler Nelerdir?

"kadınları sekse ikna etmenin bu kadar zor olması" şeklinde bir önerme var ekşi sözlük'te

ikna etmenizin zor olmasının temelinde arzu yatar. şunu unutmayın bir kadın arzu duymadığı sürece size kural koyacaktır ve kadınlar çok az erkeğe baştan arzu duyacak şekilde evrimleşmiştir. aksi halde seçicilikleri yok olur, önlerine gelenle sevişir, hamile kalır ve birçok gereksiz genetik yapı aktarılırdı. özellikle de ilişki başındaysa ve sizi tanımıyorsa; pek şansınız yoktur.

buss, evolution of desire kitabında bir kadının sizinle olması için öncelikle size belli seviyede güvenmesi gerektiğini söyler. oldukça da mantıklıdır çünkü cinsel açıdan daha savunmasız bir varlıktan bahsediyoruz, ayrıca hamile kalma riski onu daha da riskli bir duruma sokmaktadır. bunu içsel olarak bilen erkekler genelde olayı kontrol edemeyerek aşırı güven verip kadının arkadaşı olurlar. sonrasında bulundukları konuma nasıl geldiklerini bile anlamazlar.

Evolution of Desire (Arzunun Evrimi): İnsan Çiftleşme Stratejileri, evrimsel psikoloji profesörü David Buss tarafından 1994 yılında yazılan bir kitap.


günümüzde çoğu erkek maalesef iletişim konusunda otistikleşmiş durumdadır

sosyal medyanında hayatına girmesiyle sadece temel komutlarla iletişim kurmakta ve bir kadından geri dönüş alamadığı için karşı tarafın da kendisi gibi kendine yanaşmak istediğini düşünebilir. bunun kokusunu kadın daha cümleye başladığınızda hissedecektir. yani sizin deneyimsizliğiniz, otistik tavrınız amatör olduğunuzu sinyalleyecektir. şunu unutmayın bir kadının en nefret ettiği tipoloji yüksek değer olarak gördüğü erkeğin düşük değer çıkması, yani kandırılmaktır. kadının biyolojik zamanı daha kısıtlı olduğu için bu ona büyük zaman kaybettirir. bu yüzden kadınlar bundan nefret ederler. yine ayrılan erkekler bilir, kadınlar geçmişi kolay arkasında bırakır. bu evrimsel bir adaptasyondur. işte bu 2 nedenden ötürü o kadınla başta seks yapma ihtimaliniz düşer.

şunu da unutmamak lazım, bir kadın erkek kadar cinsellik düşünmez

bir ilişkideki önceliği seks değildir. bu, erkeğin önceliğidir. çok dürtüsel bir kadın değilse üstte bahsettiğimiz şartlar karşılanmadan kadın sizinle sevişmeyecektir.

yani bir kadın, senin için her şeyi göze alsa, erişse, ölse bile evrimsel olarak kendisi için mücadele edilmesini, cinselliği kolayca sunmamayı deneyecektir.

kadınlara bir şey yaptırmak istiyorsanız, niyetinizi açıkça ifade etmeden adım atmanız gerekir, örtük şekilde cinselliği istediğinizi dokunuşlarınız ve hareketlerinizle sinyallemeniz gerekir. burada yanlış hareket sizi friendzone'a da atabilir. yani yaklaşım bir çeşit satranç gibidir. onu hazırlaması, baştan çıkartması gereken sizsiniz. şunu da unutmayın. hiçbir kadın baştan çıkartmayı sevmez çünkü bu kadın için kolay olandır.