Kitabı Olan Ekşi Sözlük Yazarları

Kitabı olan birçok yazar var Ekşi Sözlük'te. Biz de bulabildiklerimizi derlemeye çalıştık. Keyifli okumalar dileriz.

Ben Türk Kızı Nasılım - isolde

isolde'nin kadınları pardon kızları da, aslında çok yakınımızda ve onları sıklıkla görüyoruz, üzerinde çok da düşünmeden. en azından ben pek düşünmemişim, öyle diyeyim. okudukça gülümseyip, yer yer kahkahalar attığım (favorim, koca bulmak uğruna futbolsever taklidi yaparken holigan olmak) kahramanlar müthiş bir gözlem yeteneğinin ürünü, hiç de kıskanmadım yaratıcısını.

Bir Apaçi Masalı - angutyus

hikayenin hepsini uzun bir zaman diliminde okudum. kör oldum şu an kabartmalı klavyeyle yazıyorum. çok içten, gerçekçi bir hikaye. aşk, nefret, entrika, her şey bu hikayede mevcut. umarız yakında sinemalarda...

Sürünün Dışında - Toygar Ateş (proleterkral)

sıradışı öyküleri, sürükleyici kurgusu ve ilk yapıt olmasına rağmen kendine baktıran üslubuyla özgün bir şeyler arayanlara okumasını şiddetle tavsiye ettiğim kitap.

Hikayesi Olan Ölüler - Üstüngel Arı (ustungelari)

yazar üstüngel arı'nın (bu arada aynı ortamda çalışmaktayız kendisiyle) çok tespit kasmasına ve hikayeden çok ''düşüncelere dalışlar''a yer vermesine rağmen gayet akıcı bir kitap olmuş. bunu başarmak gerçekten zor o yüzden alkış.

hikayeye gelirsek; herkesin başına gelebilecek, çok farklı değil ama duyduğunuzda da vay amk dedirtecek bir konu.

sonuç itibariyle gayet okunası bir kitap, tavsiye edilir.

Tahammmülfersa ve Plonjon! - Çağrı Çığ Sığırcı (ya iste boyle senden naber)


Discursive Strategies and Political Hegemony - Can Küçükali (gkb)

Komik Günler - Özer Uzun (beautiful freak)


Yirmi5 - Selcan Aydın (madstar)

yazar zaten hayatindan kesitler sunmus. eger kendinize ait bir sey bulursaniz icinde duygusal bir boslugunuza da denk geldiyse oturur aglarsiniz.

Doruk Ateş - Mabet (gobekli reyiz)

uykumun kaçtığı bir gece elime alıp, sabaha kadar bırakamadığım doruk ateş romanı. kitap o kadar güzel işlenmiş ki, olay örgüsü bunun yarısı derinlikte olsa yine de güzel bir kitap olurdu. (acaba anlatabildim mi demek istediğimi)

Uğur Özakıncı - Aşkın Z'si (anarchist)

(bana yeniden sevmeyi öğret... ellerinde bir pencere camı gibi kırılacağım... anadilimin son harfi ol... senden sonra hiçbir sözcüğe başlamayacağım...) diye başlayan öyküsü uğur özakıncı'nın; z, son harf, birçok kelimenin ilk harfi, aşkta olmayan harf.

Canol Gökel - Computer Programming Using GNU Smalltalk (zuluuuuuu)

Buradan indirebilirsiniz

Caner Almaz - Kırgın Anlatıcı (mikatokushi)

Adem İşler - Selase (mukiva)

Volkan İpek - Göç (byzantium)

Jan Devrim - Sakin Bir Gün İçin (thew)

Civan Güneş - Kalburaltı (mari juanbong)

Murat Özkan - Mühürler Diyarı Lekesiz (isyankar bedevi)


Kafka Oteli - İlhan Deliktaş (kalemdefter)

dinlenip dinlenip okunası bir ilhan deliktaş romanı. işiniz varsa biraz okuyayım da bırakırım diye sakın düşünmeyiniz lakin bırakamıyorsunuz. betimlemeler arasında yahu neler oluyor derken karakterlerin içinize nasıl işlediğini anlayamıyorsunuz bile. kitabın ortalarına kadar bir şeyler zihninizde tam manasıyla oturmuyor, sabırla okumak gerek ve düğüm çözüldükçe keyifleniyor kendinizden parçalar buluyorsunuz satır aralarında. ilginç bir kalem. turgut özakman'ın öğrencisi olmayı nasıl da haketmiş yetenekli yazar. yazmayı asla ama asla bırakmamalı. ki bizler de kendisini okuma şerefine erişebilelim.

Hayatın İnsanları - Zehra Yiğiter (yagmurkusu)

"hayatın sana biçtiği rol oturmamışsa üstüne, bırakıp bir köşeye çekilirsin. ama kendine biçtiğin rol oturmamışsa üstüne, o zaman oynamak zorunda kalırsın. kendini iyi tanımalısın ki, oynadığın rol iğreti durmasın. iş adamcılığı oynarken takım elbiselerini, ev kadıncılığı oynarken sahiciliğini giyinmen yetmez. dürüst'ü oynarken, gözlerini kırpmadan bakabilmen, yalan söylemediğini göstermez. bazıları anlar, çünkü bazıları benzer oyunların içindedir. oyunda olmayanlar da anlar, çünkü bazı kokular dağılmaz, havada asılı kalır."