Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

Koltuk altı kararması neden olur ve nasıl geçer? Öncelikli olarak doktora görünmenizi önereceğimiz bu problemle ilgili işe yarayan bazı doğal yöntemler de var.
Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

gerek kadınlar, gerek erkeklerin başına gelebilecek bir durum koltuk altı kararması. genelde hamileler, yanlış jilet veya kalitesiz ağda kullananlarda olur. 

bu sorunun bazı çözümleri var. birincisi, doktora gitmek; bundan hepimiz hemfikiriz. 

bir diğeri ise doğal yöntemleri kullanmak. kararma için yapacağımız en basit ve etkili yöntem salatalık ve aloe vera kullanmak. öncelikle, koltuk altı temizlenir. sonrasında aloe vera jel sürülür veya aloe veralı besleyici merhem sürülebilir. sonrasında bir tane salatalığı doğruyor ve bir kaba alıyoruz. dilerseniz üzerine hafif bir limon suyu sıkabilirsiniz (hassas ciltler aman dikkat eklemeyin) sonrasında yatağa veya kanepeye gidip uzanıp salatalıklarımızı kararma olan koltuk altımıza koyuyor ve keyfimize bakıyoruz. 10 dakika da bir değişip toplamda 30 dakika bekletiyoruz. sıklığı sizin hayat temponuza bağlı. 

bende fazla kararma yoktu ama çok işe yaradı. çok yakın bir arkadaşım da yaptı, şu an çok memnun.

bazı diğer doğal yöntemler ise şöyle:

karbonatı su ile macun kıvamına getirin, koltuk altınıza sürün, kuruyunca, isterseniz yıkayın yada yıkamayın.

bir pamuğa limon sıkın ve koltuk altınıza sürün. limon sıktığınızda kalan kabuğuda koltuk altınıza, diz kapaklarınıza, dirseklerinize sürebilirsiniz. araya gitmesin.

kuruduktan sonra yıkamadığım halde bende tahriş yapmadı.