Makyajınızı Bir Anda Çok Daha Etkili Hale Getirecek Videolarla Makyaj Taktikleri

makyaj 101 - temel bilgiler

- "çok para harcamanıza gerek yok" duruma göre büyük bi palavra da olabilir, doğru da olabilir. nasıl bişi beklediğinize bağlı. eğer hafif bişi yapmak istiyorsanız düzgün bi bb cream, ucuz göz kalemi, ucuz bi maskara ve renkli ucuz chapstick iş görür.

iStock.com

- temiz ve nemlendirilmiş bi cilde makyaj yapmanız önemli olduğu gibi, uyumlu malzemeler kullanmanız da önemlidir. 

yani yağ bazlı bi nemlendirici/makyaj bazı* üzerine su bazlı fondoten sürerseniz 1 saat sonra o fondoten kayar, çizgi çizgi olur, iğrenç bi hal alır.

- ten renginizden koyu ya da açık fondoten, bb cream, pudra falan kullanmayın.

iStock.com


- yeni başlayan için en kolayı göz makyajını önce yapıp dökülen farı düzgün bi şekilde temizledikten sonra cilde geçmek. farklı far türleri (krem far, simli var...vs) farklı miktarlarda dökülür veya hiç dökülmez. bunlara alışıncaya kadar cildinizi sonraya bırakırsanız fondotenin üzerinden nasıl far çıkaracağım diye delirmezsiniz.

iStock.com


(yaygın tavsiyelerden biri cildi önce yapıp göz altlarına bol bol pudra sürüp göz makyajı bittikten sonra pudrayı dağıtmak. bunu tavsiye etmiyorum. zaten eliniz alışkın değilse çok pudra sakat bi iş. yüzünde kalırsa iğrenç durur.)

ama siz nasıl rahat ediyorsanız öyle yapın tabii. cakey, yağlı, fazla kuru... kötü. asla yapmayın.

- makyaj sabitleyici sprey de güzel bişi.

- göz altı kapatıcılarını sivilce kapatıcısı olarak kullanmayın. göz altı kapatıcısının idealinde hafif bi şeftali* ton olur. bu bülent ersoy'a dönüşmeden, gözlerinizin altı far gibi parlamadan o morlukların yokolmasını, cildinize yakın renkte görünmesini sağlar.
sen alır da o şeftaliyi kırmızı sivilce üzerine koyarsan sivilceyi turuncuyla kapatmaya çalışmak gibi uygunsuz bi hareket yapmış olursun. yapma.

makyaj 102 - tutoriallar

özellikle dikkat etmenizi tavsiye ettiğim bi şey var: fırça kullanıyorlarsa nasıl kullandıklarına bakın. o hareketi nasıl yaptıkları sonucu baya değiştiriyor.

sivilce kapatma:


bronzlaşmak için koyu fondoten kullanmayın demiştim. peki ne yapmak lazım? işte budur: 


[bu tutorial'da bronzer kullandığı aşamaya kadar olanını yapıp durursanız doğal olur. yok eğer sahiden bronzluk istiyorsanız devamını yapın. ama elinizdir, görünen başka yerlerinizdir dikkat etmeyi unutmayın (el için eldiven!). bazı insanların elleri zaten yüzlerinden daha koyu oluyor, onların o konuda endişelenmesine gerek yok.
bu ten açma koyulaştırma meseleleri cosplayerların baya işine yarayabiliyor. ama günlük pek pratik olmadığını düşünüyorum.]

sürekli siyah gri far kullanmayın. çok sıkıcı.
şu makyajın güzelliğine bakın. hani hafif versiyonu da gece versiyonu da ayrı ayrı tapılası:
çok basit, çok hoş bir pin up makyajı:


dudakta bordodur, cart veya koyu kırmızıdır çok şık veya femme fatale görünebilen hoş renkler. ama rastgele bi şekilde dudağa sürmemek lazım. koyu renk ruj nasıl kullanılır:


ucuz, suya dayanıklı makyaj:


gelelim daha eğlenceli, daha ilginç makyajlara.

barbie makyajı. öncelikle makyajdan azıcık anlayan herkes pembe mavi bi arada kullanmayıan yea yapıyo. gayet kullanabilirsiniz. ama özen göstermeniz lazım.
hah ne diyordum barbie makyajı... sonrasında da zombie barbie.


angelina jolie'ye dönüşme makyajı. hatlarınızı ne kadar manipüle edebileceğinizi görebilirsiniz:


bi de şunu paylaşayım, biraz makyaj bilip, bi kaç tutorial izleyip, yüzüne ne yakışacağına dair hiç bi fikri olmayanların en çok yaptığı hatalar:

makyaj yüzüne üç tane boya sürüyosun meselesi değil. yemek yapmak gibi, basit bi kaç işlemle güzel sonuçlar da alabilirsin, adım üstüne adım yaptıktan sonra inanılmaz şahane yerlere de varabilirsin. önemli olan ana mekanizmaları anlamak ve öğrenmeye açık olmak. hiçbirimiz her şeyi biliyor değiliz. ve estetik de o kadar da objektif bi mevzu değil.

son olarak: tam bir renk cümbüşü, makyaja aşık olmak denilen şeyi gerçekleştiriyorum: