Popüler Şarkıları Vintage Bir Tarzla Cover'layan Enfes Grup: Scott Bradlee & Postmodern Jukebox

Uzun süredir sosyal medya semalarında görülmüş en nitelikli işlerden birine imza atan aranjör Scott Bradlee projesi Postmodern Jukebox, "günümüzün pop ve rock şarkıları 50'lerde yapılsaydı nasıl olurdu?" sorusunun cevabı.
Vintage: Geçmiş döneme ait


scott bradlee & postmodern jukebox bir scott bradlee projesi, sadece postmodern jukebox olarak da anıldığı oluyor. pop/hip-hop şarkıları alıp 1940-1950'lerin doo wop/jazz/motown tınıları ile yeniden yorumluyorlar. piyanoda bradlee'nin kendisi yer alıyor.

grup, müzik türlerinin arasındaki duvarları yıkmak, popüler kültür üzerinden artık eskisi kadar popüler olmayan doo wop vb. müzik türlerini daha geniş kitlelere ulaştırmak ve -scott bradlee'nin kendi deyimiyle- müzik endüstrisini troll'lemek amacı ile bir araya gelmiş müzisyenlerden oluşuyor. ki bradlee'nin evinde amatör kamera ile kaydedilen videolar vesilesiyle billboard'un jazz listesinde 9.sıraya kadar yükselmeyi başardıklarını düşünecek olursak özellikle sonuncu hedeflerine ulaşıyor gibiler, en azından şimdilik.

"olmamış" işlerine henüz rastlamadım. çok iyi lan! hayatımda dinlediğim en iyi creep coverını dinlettiler. aro. şimdilik favoriler şunlar:

all about that bass (orijinali: meghan trainor)


creep (orijinali: radiohead)


umbrella (orijinali: rihanna)


talk dirty (orijinali: jason derulo)


burn (orijinali: ellie goulding)


maps (orijinali: maroon 5)


oops!... i did it again (orijinali: britney spears)


rude (orijinali: magic!)


wiggle (orijinali: snoop dogg)


sugar, we're going down (orijinali: fall out boy)


poison (orijinali: bell biv devoe)


shake it off (orijinali: taylor swift)


doo-wop ile nostaljiyi yanı başınıza getirip, insanın aklını almayı başarabilen nitelikte bir scott bradlee projesi postmodern jukebox.

iki gündür aralıksız olarak dinlemelere doyamıyorum. doo-wop yanı sıra, şahane jazz ve swing yorumlarını da bir araya getirmişler. hepimizin aşina olduğu popüler şarkıları, yepyeni kimliklere büründüren ve 70'i aşkın vokali bünyesinde barındıran bir proje olmuş. youtube'da videolarına ulaşabileceğiniz gibi, kendi web sitelerinden de şarkı listelerine ulaşabilirsiniz.

geç keşfettiğim için kendime kızıyorum.

kurcalamak için: postmodern jukebox

youtube kanalları keyifle takip edilebilir, ayrıca bu kadar güzel bir oluşumun bu kadar az bilinmesi de üzücüdür. dinleyiniz, dinletiniz...


Bu içerik de ilginizi çekebilir