Rammstein Solisti Till Lindemann'a Yöneltilen Tecavüz İddialarının Toplu Özeti

Lindemann'ın sabıkası hiçbir zaman pırıl pırıl olmamıştı ancak bu seferki iddialar işi biraz daha ciddiye götürecek gibi duruyor. İnceliyoruz.
Rammstein Solisti Till Lindemann'a Yöneltilen Tecavüz İddialarının Toplu Özeti

üşenenler için özet

till'in yaveri konser sonrası seyirciler arasından birkaç eli yüzü düzgün kız seçip afterparty'e davet ediyor. bu kızların bir kısmı reşit bile değil, kimlik kontrolü yok. afterparty'nin içeriğini özellikle soranlara "özel eğlence, hiçbir şey yapmak zorunda değilsin" diye bilgi veriliyor. afterparty'de kadınlar alkol almaya teşvik ediliyor. sonra till ile buluşturulmak üzere ayrı bir yere götürülüyor. ve bu kadar. film kopuyor. sabah uyandıklarında kadınlar hiçbir şey hatırlamaz ve yaralı halde buluyorlar kendilerini.

sadece iki shot atan kadınlar bile bilinçlerini kaybetmiş oluyorlar. iddialara göre alkolün içinde bilinç kaybına neden olan bir madde ya da uyuşturucu var. vajinası kanayan, vücudu yumruklardan mosmor olmuş, saati ortadan ikiye kırılacak kadar şiddet görmüş, kıyafetleri ve eşyaları parça pinçik olmuş bir dolu kız. kimisinin psikolojisi bozulmuş, travma sonrası stres bozukluğu yaşıyor. kimisi kendisine ne olduğunun peşine düşmüş ama "sektörde bunlar normal" diye karşılanmış, susmayan bir kaç kişi tehdit edilmiş. ve bu iddialar 2018 yılından beri dolaşımda. hakeza yaralanan kızların fotografları da.

okudukça, gördükçe asabım daha çok bozuldu.

Ekşi Sözlük'ten bazı yorumlar da şu şekilde

sonisphere 2010 konserlerinde en ön sıradaydım, yanıma rusya'dan gelmiş iki afet denk gelmişti. konser bitti, millet dağılıyor sahne önünden, ben kızların berisinden ayrılmıyorum, ortalık sakinleşince ne konserdi bea diye muhabbet açıp frekansı tutturursam belki küskü şenlenir hayalindeyim. baktım grubun sahne ekibinden olduğu belli birisi bariyerin öte tarafından karıları tek tek seçip arkaya çağırıyor, bunlar olayı anladı biz de biz de diye el ettiler elemana, eleman bunlara baktı, karılar güzel, gelin dedi, hatunlar zıplaya delire koştu gitti. ben karıların ardından bakakaldım sonra ben elemana ben de gelem mi der gibi el ettim de herif bana b*ka bakar gibi baktı, sonra geçti gitti başka karıları seçmeye. yani şimdi yargısız infaz yapmayalım da, o sahne şovlarını, o şarkı sözlerini yazan adamlarken bunlar, yıllardır karılar kızlar tarafından ilah gibi davranılmışlar, kendilerini yarı tanrı görüyorlar, till desen zaten adam solo projelerinde pornomsu klipler falan çekiyor. paso rusya hardcore alemlerinde.

ya ne olacığıdı? yazının özü: velhasıl rammstein'dan cockblock yemedik de değil bu hayatta.

ekleme: "ya ne olacağıdı" diye olayı normalleştirmiyorum bu arada. bu *mk çocuklarının yazdıkları şarkılarda nekrofili, tecavüz, cinayet bin bir türlü musibetin bini bir para. bu konspette şarkıları, gümbür gümbür balyoz gibi distortion'lı gitarlar eşliğinde böğüre böğüre söylediği konserinde, adam sahnede ağzından kolundan metrelerce alevler püskürtüyor, yetmiyor devasa bir sikten seyircinin üzerine attırıyor, bunları yaparken on binlerce kişi adama taparcasına çıldırıyor gözü önünde. bunun yarattığı güç zehirlenmesini, konser eforunu kaldırsın diye konserden önce aldığı amfetamin, konserden sonra çektiği kokainle birleştirince bu adamların after party'sine giderken, o anda dünya üzerinde psikolojik olarak bu adamlardan daha tehlikeli bir insan evladı olmadığını düşünememen senin aptallığındır. bu adamlar o psikolojide seni s*ker ağa, kaçarı yok. eğer senin rızan olmadan s*kerse normal değildir, suçtur, iğrençtir ama yine de bunun olacağı da bellidir. onu diyorum ben, "ya ne olacağıdı" diye.

tumblr vakitlerinde bu siteden bir arkadaşım vardı, o sıralar metalci ve rock'çıyız...

bu kız da öyle bi bayandı ama onun benden farkı, abd'de yaşamasıydı ve ikimiz de eşit derecede gerizekalıydık. abd'de yaşadığı, gotik makyajıyla 10 yaş birden attığı için 14 yaşında olmamız sorun değildi. (bu anlatacağım olay, biz 14 iken gerçekleşmiş ama bunu bana anlatırken ikimiz de 16'ydık.)

bu, groupie'lerle arkadaş olmuştu ve o sıralar rammstein'a hastaydık. groupie arkadaşlığı ve kimsenin sorgulamaması sayesinde after party midir nedir grubun takıldığı ve partinin başlangıcının gerçekleştiği backstage'e öyle girmiş yani. çok iyi hatırlıyorum, richard kruspe abinin gerçekte de ne kadar karizmatik ve iki kolunda da kadın olduğunu anlatıyordu, gizlice çekilmiş kötü bir fotoğraf hariç hiçbir kanıt yoktu ama o yetmişti.

till abimizin ortamdaki en saftirik kız olan ona dikkatlice baktığını, onun yanında kadın olmadığını, gece boyunca bakışlarını üstünde hissettiğini söylemişti. sonra da lavaboya gittiğinde till abi de peşinden gelmiş, bununla siqqo romantik filmlerdeki gibi öpüşmek üzerelerken “lütfen gitmeme izin ver” demiş ve till lindemann da hemen gitmesine izin vermiş, kız da dışarı çıkmış. aslında bunu yapmak istemiş de on dört yaşında olduğu için cesaret edememiş.

ben ilk defasında “hangi wattpad kitabı bu rofl” diye dalga geçmiştim ama bir gün geldi, bir aydınlanma anıyla “kız haklıydı galiba lan” diye bi uyandım.

o zamandan sonra hiçbir ünlü müzisyene özel bi ilgim olmadı. yani severim de öyle posterini duvara asma durumu yok (ben jimmy page'e aşıkken de yoktu. binaenaleyh bizim duvara poster asma iznimiz yoktu, varsa yoksa posta ders çalışma programı pü).

şu an, gerçekleşmeyen karşılaşmalar için çok dua ediyorum yüce rabbime. ortam çok fena müsait olsaydı da batuhan mutlugil'le tanışıp groupie havalarına girseydim ve batuhan mutlugil kafasını sola doğru kırk derece eğip “ne spastik gibi davranıyor bu trabzon ekmeği” diye beni backstage'den kovsaydı ben bunun travmasını atlatabileceğimi sanmıyorum, yo dostum, özgüvenim daha öyle esnek ve dayanıklı değil...

neyse işte, ondan sonracığıma bu arkadaş tumblr'da ismi doxx edilince ortadan kayboldu, blogunu da kapattı. benim de bir ingilizce pratiği yaptığım arkadaşım eksildi. ama sanıyorum ki bir dahaki turnede bu arkadaş richard kruspe ile işi pişirdi… şerefsizin aklında hiç till abi yoktu zaten, richard abi'yi bedava baklava görmüş eminönü sakini gibi anlatırken till abiyi istemem yan cebime koy gibi anlatıyordu, till abi'yi biraz mal gördüğünden zaar.

iddia değil bunlar. yüzde doksan beş gerçek. ama o kadınlar da az kancıklık yapmamıştır buraya mührümü basıyorum.

peşin ekleme: erkek değilim, kadın düşmanı hiç değilim. bu gerizekalıların imkanı olmayan ve çirkin olduğu içün grupi bile olamayacak ama aynı mindsetine sahip çok hareketli bir kız çocuğu idim. yüce rabbime beni late bloomer eylediği için minnettarım. yoksa beni mutlugi-

olm siz groupie diye bir kelime duymadınız mı hiç?

70'lerden beri neredeyse kurumsal bafileme yoludur rock grupları için. son birkaç senedir dünya bu konularda hassas ama acdc, rolling stones, the doors, metallica defterleri açılsa demek ki, vay ki vay...