Rick ve Morty'yi Seslendiren Justin Roiland'ın Ayrılması Dizinin 7. Sezonunu Ne Kadar Etkileyecek?

Hem Rick, hem de Morty'yi seslendiren Justin Roiland'ın yerine yeni vokal kullanılması diziyi ne oranda etkileyecek? Üzerine biraz kafa yoralım.
Rick ve Morty'yi Seslendiren Justin Roiland'ın Ayrılması Dizinin 7. Sezonunu Ne Kadar Etkileyecek?

Yeni sesi duyduğumuz 7. sezon fragmanını bırakalım buraya

herkes (haklı olarak) rick ve morty'nin ses tonuna takılmış, fakat belki bir o kadar önemli, hatta belki daha da önemli başka bir nokta biraz göz ardı edilmiş; justin roiland'ın doğaçlama faktörü.

7. sezon fragmanını izledim ve bende de genelde oluşan izlenim oluştu; morty gayet iyi, rick normal tonda konuşurken epey bi' rick, bağırırken pek değil. buna alışanlar olacaktır, belki "mehhh eskisi gibi değil" diyerek izlemeyi bırakanlar da olacaktır. günün sonunda bu bir keyif alma meselesi. şayet biri diziyi izlerken, dikkati konudan ziyade seslere kayıyorsa yapacak pek de bir şey yok. sesler mevcut halleriyle benim için geçerli.

Justin Roiland iki majör karakteri de seslendiriyordu

asıl endişem, roiland'ın doğaçlama yaparak diziye kattığı değerin işin kalitesinden bir şeyler götürüp götürmeyeceği üzerine

bu arada roiland, büyük ihtimalle ses rengi skalası en dar seslendirmecilerden biridir. kimse kendisini ne bileyim bi' john dimaggio ile karşılaştırmaz herhalde. fakat herifin o kısıtlı ses rengi ile çıkardığı komik sesler: (bkz: mr. poopybutthole), (bkz: noob-noob) bu komik sesler ile yarattığı mizah kesinlikle eşsiz. ya bırakın ana karakterleri, sadece interdimensional cable tv kısımlarını (favorim two brothers) izleseniz nereye dikkat çektiğimi anlarsınız. bunun dışında drunk acting method gibi şeyler de var tabii.

sonuç olarak

manzara hiç kötü durmuyor olsa da bahsettiğim doğaçlama faktörü (en azından benim için) büyük bir soru işareti olarak varlığını sürdürüyor. öte yandan durum hiç de böyle olmayabilir. belki de benzer endişeleri dan harmon da yaşadı ve doğaçlamayı dışarıda bırakarak senaryoya daha da bağlı bir anlatım tercih edildi. bunlar elbette kişisel yorumlar. yeni sezon yayınlanmadan yapılacak hiçbir yorum, kesin bir duruma işaret etmeyecektir. umarım keyifli bir sezon olur. sonuçta bu hayatta her şey wubba lubba dub dub...