Sedat Peker'in 5. Videoda Anlattıklarının Özeti

Şu sıralar YouTube kanalından paylaştığı videolarla ülke gündeminin tepesine oturan Sedat Peker, dün 5. videosunu da yayınladı. 1 saati aşan bu videoyu izleyemeyenler için özeti şöyle bırakalım.
Sedat Peker'in 5. Videoda Anlattıklarının Özeti

- videonun ilk 5 dakikasında memduh bayraktaroğlu'nun sedat peker'in evine giren polisler hakkındaki şüphelerini yansıttığı videoya yanıt verdi, önemi yok.

- 5. ve 8. dakikalar arasında ruşen çakır'ın “sedat peker solcu mu oldu?” adlı videosuna şucu, bucu, sağcı, solcu olmadığını sadece 'akılcı' olduğunu söyledi.

- 8. dakikadan sonra önceki videolarında öne sürdüğü mehmet ağar ve tolga ağar hakkındaki iddialarını “bunlar sadece birer iddia” diye yorumlayan gazetecilere yönelik cevaplar vermeye başladı. savcıların neden bu iddiaları araştırmadığından, telefon görüşme kayıtlarının baz istasyonlarından çekilip niçin bu iddiaların doğru olup olmadığına bakılmadığından yakınmaya başladı. istanbul il emniyet müdürü mustafa çalışkan ile mehmet ağar arasındaki ilişkiye dikkat çekiyor.

mübariz mansimov ile ağar arasındaki ilişkinin çözülebilmesi için sorulması gereken soruları bildiğin savcılara öğretiyor :d yeni bir şey yok buraya kadar, önceki anlattıklarını derleyip, toplayıp bildiğin “savcılar hadisenize” diye ihbarda bulunuyor adam yahu.

- kolombiya'dan türkiye'ye geldiğini ve sahibinin mehmet ağar olduğunu iddia ettiği 4.9 ton kokainin izmir limanında bir kimya şirketine (eğer kolombiyalılar yakalamasaydı) geleceğini iddia ediyor. sanırım öncesinde bu 'kimya şirketi' detayını daha önce söylememişti.

- tunceli'de (bu videoda tunceli diyor, elazığ demiyor çünkü olayın tunceli'nin elazığ sınırındaki pertek ilçesinde gerçekleştiği iddia ediliyor) tolga ağar tarafından tecavüze uğradığı ve ertesi gün intihar ettiği söylenen yeldana kaharman olayını da yeniden tekrar etti. adam yukarıda da söylediğim şekilde bildiğin savcılara savcılık öğretiyor ve ilgili kurumların birbirlerine yazmaları gereken dilekçeleri onlar adına yazıyor konuşarak. nasıl bir ülkedeyiz amk, anlamadım gitti.

- videonun 8. ve 17. dakikaları arasında geçmişteki videolarında iddia ettiği tüm olayları savcılığın araştırması sonucunda süleyman soylu'nun ve mehmet ağar'ın doğru söyleyip söylemediğinin anlaşılacağını ironik bir dil kullanımıyla vurguladı. yani aslında “eğer savcılık bunları araştırmıyorsa bilin ki yalan söylüyorlar” demeye getirdi.

- süleyman soylu ve mehmet ağar'ın fetö davası sonrası boşalan kontenjanları fırsat bilip kendi avukatlarını savcı olarak yerleştirdiğini de iddia etti.

- süleyman soylu'nun “gel, adalete teslim ol.” çağrısına gülerek: “senin içişleri bakanı olduğun yere geleyim öyle mi?” diye cevap verdi.

- “sedat peker istihbarat örgütlerinden bilgi alıyor, arkasında birileri olmalı” diye iddia eden gazetecilere karşı çıkıp böyle bir şey olmadığını, her şeyi kendinin hazırlayıp planladığını söyledi. ayrıca bu gazetecilerin kendisine “suç örgütü lideri” diye bahsetmesine harbi çok kırılmış olmalı ki “asıl suç örgütü sizsiniz, siz tetikçisiniz” diye yakardı. bu gazetecileri “namusları maaşları olan gazeteciler” diye niteliyor.

- dakika 29'da süleyman soylu'ya tekrardan dönüyor. soylu'nun açıklamalarına gülüyor ve soylu'nun joseph goebbels'in “büyük yalanlar etkilidir” sözüyle hareket ettiğini söylüyor. soylu'ya “büyük konuşma, her videoda canını biraz daha, parça parça yakacağım” dedi. yeni bir şey söylemedi soylu hakkında.

- dakika 36'da abdülkadir selvi'ye de sıra geleceğini söyledi. selvi'nin kendisi hakkındaki şu iddiaları reddetti. selvi'ye fena takmış gibi görünüyor şu an, bakalım videonun devamında ne olacak.

- “daha anlatacağız, daha çok şey konuşacağız, evraklarıyla anlatacağız. intikam vakti!” dedi. anlaşılan geri adım atmayacak. “türkiye'yi karıştırmak için yapıyor bunları” diyenleri namussuzlar olarak niteledi. dakika 41'deyim şu an. yaklaşık yarım saat kaldı. bu ana kadar önemli olan her şeyi özetledim, müsterih olunuz. :)

- abdulkadir selvi için “sana o yazıları kimin yazdırdığını biliyorum, primci abdülkadir. sen adam değilsin. yazıklar olsun sana, sen insan mısın lan? efendilerinin sana yaz dediklerini yazıyorsun.” dedi.

- 47. dakikada süleyman soylu'ya yine dönüyor. soylu'nun danışmanı olduğunu iddia ettiği ali faik hacıoğlu'nun 1 milyon 600 bin liralık arabaya bindiğini ve trabzon'da 5 milyon tl'ye ev yaptırdığını iddia ederek “danışmanlar kaç para alıyor ya? benim bildiğim 10 bin lira bile almıyorlar” dedi.

aynı zamanda soylu'nun bir akrabası olduğunu iddia ettiği sadık soylu'nun bahsini açtı. iddiasına göre sadık soylu çevre ve şehircilik bakanlığı'ndan hiç çıkmıyormuş. “bu adam orada bürokrat değil, ne işi var orada?” diyerek sadık soylu'nun telefon kayıtlarına bakılarak çevre ve şehircilik bakanlığından bürokratlarla günde kaç defa konuştuğuna bakın dedi. bakanlıktaki 'imar geliştirmelerinin' sadık soylu'nun elinden geçtiğini iddia etti.

- iddiasına göre içerisinde emre olur ve kerim çoraklık isimli kişilerin olduğu bir fetö kumpası yapıldığını ve bu olay sonucu meral abla diye bahsettiği meral akşener ile arasının açıldığını söyledi. olayı bilmediğim için şimdilik böyle bırakıyorum, öğrenince düzeltirim.

- “kemal abim var, öyle mi?” diyerek güldü ve devam etti. “biz yan yana gelsek ne konuşabiliriz ki, ortak bir dünyamız yok” dedi. aynı şeyleri babacan ve davutoğlu için tekrarladı. “onlar kibar adamlar, ben biraz şeey bir adamım” diyerek güldü.

- dakika 52'de mehmet ağar'a dönüyor. iddiasına göre mehmet ağar emir sarıgül isimli şahsa içerisinde emir sarıgül'ün eşinin, sanıyorum müstehcen görüntülerini içeren, bir kaset verip boşanmalarını sağladığını iddia ediyor. (burada söyleyeceklerim kendi araştırmalarım. emir sarıgül'ün fatoş altınbaş ile evli olduğu ve boşandığı iddia ediliyor. olayın altınbaş holdingle bir alakası var sanırım şu haberden anlaşıldığı üzere) buraya video bittikten sonra tekrar döneceğim, çok ağır iddialar var çünkü çözmem lazım ne demek istediğini. lake van monster isimli yazar arkadaşımız bu konu için şöyle bir mesaj attı: ''ağar altınbaşların malına çökmüş kısaca. önce kaseti verip boşanmayı sağlıyor, sonra kendiyle ortak dünürü olan altınbaşlardan birilerini polislere eften püften dosyalarla aldırıp akrabayız aracılık yapayım, bunları başınıza bu mal paylaşımından getiriyor ayağına malını vermelerini sağlıyor ver kurtul hesabı. kime verdiklerini ben de anlamadım, orayı da yazarsan okey. mantığa göre sarıgüllerle yemesi lazım ama iyi çocuk falan filan anlamadım o kısmı ondan''. bahsi geçen iddia için aylar önce şöyle bir haber de yapılmış üstü kapalı şekilde.

şimdi burayı tekrardan alalım. peker bu iddiasında emir sarıgül'den bahsediyor, şu mustafa sarıgül'ün oğlu olanından. ağar gidip o dönemler emir sarıgül'ün eşi olan fatoş altınbaş'la alakalı bir kaset veriyor emir sarıgül'e ve bu olayın ardından yine iddiasına göre boşanıyorlar. dolayısıyla boşanma sonrası bölünmüş mal varlığı muhabbetinden dolayı emir sarıgül'e fatoş altınbaş'tan yani dolayısıyla altınbaş holding'ten epey bir para kalıyor. peker'in iddiasına göre bu olay sonrası ağar araya giriyor fakat çözüm olmuyor. sonrasında 15 yıl önceki bir petrol davasından (iddiaya göre zaman aşımına girmiş bir dava) dolayı polisler sofu altınbaş ile ali altınbaşı göz altına alıyorlar. ali altınbaş sağlık problemlerinden dolayı serbest bırakılıyor, sonra dünürünün eşini falan göz altına alınmaya çalışıyor. iddiasına şöyle devam ediyor: sonrasında ağar, ali altınbaşı serbest bıraktırıp yanına çağırıyor ve niçin malları vermediğini falan soruyor. sonrasında yine iddiaya göre ağar, peker'in ismini zafer olarak söylediği bir emniyet müdürünü arayıp bir yanlış anlaşılma olduğunu, dosyayı yeniden incelemelerini (yani kapatmalarını) söylüyor. yani iddiaya göre ağar bu kısımda altınbaşlara şantaj yapmış. bu sırada peker'in iddiasına göre sanıyorum holdingin başında olan imam altınbaş, cumhurbaşkanı erdoğan'ın kardeşi mustafa erdoğan'a ulaşıyor ve oradan da tayyip erdoğan'ın kulağına gidiyor ve olay bu şekilde sona eriyor.

peker bu olay için gazetecilere şöyle söylüyor: ''hani delil arıyorsunuz ya, eğer namusluysanız gidin imam altınbaş'a sorun. eğer o da namusluysa size anlatsın.''

- ''her şeyi ispatlayacağım, delilleri var. cephaneleri hemen harcamayacağım daha anlatacak çok şey var'' dedi.

- ağar için ''mübariz'i öldürtseydin her şey bitecekti, değil mi?'' dedi. peker, mübariz'e mektup yazdığını ve ''sana yapılanları anlatacağım'' dediğini iddia etti.

- yeni videoda 1:01:37'den başlayan kısımda yaklaşık 1 dakika boyunca gazeteci cüneyt özdemir'e şu videosunun 36:30'da başlayan sözleri için çok fena azar çekiyor. cüneyt özdemir de nasibini aldı gibi görünüyor, en azından ben /biz öyle anladık.

- bir önceki videoda söylediği ''bu ülkede sağcı sağcı değil, solcu da solcu değil. gençler, 40 yaşından büyük adamlardan akıl almayın'' lafını yineledi ve ''40 yaşından büyüklerle oturmayın, beyninizi yok ederler'' dedi.

- daha önce soylu için söylediklerine yenisini ekledi. ''benim polis koruma kararım normal değildi, biliyorsunuz değil mi? devlet büyükleri gibi yurtdışına gittiğimde de koruma polislerim benimle geliyordu, yani ayrıcalıklıydım'' diyerek iddialarına yeni bir iddia daha katmış oldu.

- ağar için ''daha dur, o ataşehir'deki uyuşturucu satıcısının nasıl öldüğünü anlatacağız. hemşerin vardı ya, masa kurdun, 50 milyon euro. ölenin çocuğu dolaşmaya başlamış cesaret alıp, sağda solda anlatıyor bak sana söyleyeyim ama ben de anlatacağım, seni mahvedeceğim'' dedi.

videoyu her video sonunda olduğu gibi ''turanı kuracağız kardeşlerim, inanın'' falan filan diyerek bitiriyor. video sonuna kadar önemli olan konuşmaların ve iddiaların tümünü sırasıyla derledim dostlar. özellikle dakika 52'de anlatmaya başladığı, ağar'ın şu altınbaş holdingcilerin parasına çökme iddiası kanımı dondurdu açıkçası.

orayı da toparladım dostlar, sanırım eksik bir kısım kalmadı. sevgiler.