Sırlarıyla Birlikte Gömülen Türk Escobar Lakaplı Uyuşturucu Kaçakçısı: Sarı Avni

Sarı Avni ve Türk Escobar lakaplarıyla bilinen silah ve uyuşturucu kaçakçısı Hüseyin Avni Musullulu kimdir?
Sırlarıyla Birlikte Gömülen Türk Escobar Lakaplı Uyuşturucu Kaçakçısı: Sarı Avni

1942 rize çayeli doğumlu olan, 1983 yılında yurt dışına kaçan silah ve uyuşturucu madde kaçakçısıdır yaşar avni musullulu. 

işlediği öne sürülen suçlardan sadece biri bile nasıl biri olduğunu gösteriyor. türkiye'ye 5414 tabanca, 4 milyon 380 bin mermi sokması ve buna karşılık 2 ton esrar ve 500 kilo eroini türkiye dışına çıkarması suçu ile suçlanmıştır.

12 eylül'den önce ise balgat ve bahçelievler katliamları ile ülkücülerle ilişkilendirilmiştir.

türk escobar'ı olarak da tanınan avni karadurmuş (yaşar avni musullulu), 12 eylül 1980 ihtilalinden sonra kaçtığı yurtdışında çok olaya karışmıştır. bulgar mafyasıyla ortak kurduğu eroin laboratuvarından papa'ya düzenlenen suikasta, kara para aklamaktan italya'daki devlet-mafya savaşında "köprü adam"lığa kadar pek çok olayda adı geçmiştir. 


rize-çayelili olan sarı avni, 1980'den itibaren yurtdışında yaşamış ve kasım 1998'de balıkesir-altınoluk'ta polis tarafından ele geçirilmiştir. susurluk kazası'ndan iki gün önce altınoluk'ta abdullah çatlı, sedat bucak ve hüseyin kocadağ'la buluşarak yemek yediği ortaya çıkan musullulu, 14 yıl boyunca rıza ekşioğlu sahte kimliğiyle altınoluk'ta yaşadığını da itiraf etmiştir.

2 mayıs 2015'te, 73 yaşındayken sırlarıyla birlikte vefat eden türk mafyasının ve türk derin devletinin en önemli isimlerinden birisiydi. özellikle uyuşturucu kaçakçılığıyla büyük bir servete kavuşmuş ve devlet tarafından da uzun yıllar korunmuştur. 

kendisinin yeraltı dünyasındaki lakapları ise "atilla", "sarı avni" ve "türk escobar'ı" olmuştur. türkiye'nin mafyası kitabında kendisine dair yabancı istihbarat kaynaklarından alınmış önemli bilgiler vardır.

15 Günlük Şarj Süresiyle Cezbeden HUAWEI WATCH GT 2'nin İncelemesi

70'li ve 80'li Yıllarda İstanbul'un En Ünlü Kabadayılarından Biri: Kürt İdris

1981'de Mehmet Ali Ağca'nın Gerçekleştirdiği Papa II. Jean Paul Suikastı