Sosyal Medyaya Düşen ve Görenleri Dumur Eden 284 Bin Liralık Pavyon Hesabı

İzmir'de Broadway adlı bir gece kulübünde gelen 284 bin liralık adisyon, sosyal medyada gündem oldu. İşte o hesap ve Ekşi Sözlük'ten gelen yorumlar.
Sosyal Medyaya Düşen ve Görenleri Dumur Eden 284 Bin Liralık Pavyon Hesabı


Broadway adlı pavyonda gelen 284 bin liralık adisyon

Bu hesap normal mi? İşte Ekşi Sözlük'ten gelen yorumlar

broadway ve sayanora gece kulüpleri izmir'in en eski ve görece kaliteli kulüpleridir. pavyona benzer şekilde rus asıllı kadınlar çalışsa da; gerek müzik, gerek de sahne şovları bakımından gayet iyi mekanlar. tabii normal barlardan ciddi yüksek fiyatları. ama masanıza kadınları davet etmezseniz, pekala 2 kişi 1500 tl'ye tüm gece takılabilirsiniz. 

bu tip hesaplar normal kişilere gelmez. izmir'in zengin ağaları diyebileceğimiz bazı kişiler bu kulüplerin müdavimidir. belli aralıklarla gelerek, bu paraları harcar ve gösteriş yaparak giderler. adamın gösteriş yaptığı 15 tane viski açtırmasından belli zaten.

masaya kons alınmış, yaklaşık 200 bin tl onlara söylenen içkiler tutmuş adisyonda. ayrıca hesapta biraz geçirmişler; %10 bahşiş deyip, 50.000 yazmışlar. 230 binin %10'u matematik bilgim beni yanıltmıyorsa 23 bin liradır. neyse, ertesi gün ayılınca fark ederler artık. sanırım hesap, indirimle 240 bin tl alınmış.

15 şişe nasıl 160.000 tl yapıyor, anlamadım. 160.0000/15=10666,66 tl yapıyor. ayrıca mekanı bilirim; yıllar önce sahibinin üç tane kuyumcu mağazası vardı ve o vesile ile tanışırdık, birkaç kez de misafir edilmişliğim vardı. bu kadar yüksek hesabın kalabalık bir gruba ya da kalın olduğu bilinen birine getirilmesi dışında doğru olma şansı yok. sıradan biri gitse bu hesabın bu şekilde şişmesine izin vermezler, ödeme gücü var mı, yok mu, bakarlar.

bu tür mekanlarda içeri girdiğiniz anda mekan yetkilisinin sizden alacağı ücret az çok bellidir. siz belki farkında değilsinizdir ama bir çift göz sizi takiptedir orada. yani içeride öyle bir içki alıp, kafanıza göre gecenin geç saatlerine kadar kolay kolay takılamazsınız. onun için de mekanlar var ama bu mekanlar öyle mekanlar değil. yani bu elemanlar içeri 10-15 kişi girip, bir masaya oturduysa oranın yetkilisi ben bunlardan 80-90 bin lira alırım demiştir. baktı bunlar kadınları beğendi, masaya falan çağırdı, kadınlara içki falan söyledi, adisyon da 284 bin lira olmuş işte.