Sözlü Kavgaları Tek Bir Hamleyle Kazanmanın Kesin ve Net Çözümü

Sözlük yazarı "tukenmez kelam", günlük hayatta kullanabileceğimiz pratik bir çözüm önerisi sunmuş bizlere.
Sözlü Kavgaları Tek Bir Hamleyle Kazanmanın Kesin ve Net Çözümü

bu çözümü buldum. sihirli bir formül gibi geldi bana bulduğumda; sikko da olabilir. yalnız sadece en azından bir miktar tanıdığınız insanlar ile girdiğiniz sözlü kavgalarda işe yarıyor.


şöyle yapıyoruz

diyelim ki sözlü sataşma başladı ya da bir şekilde kendinizi vay ulan sen nasıl öyle dersin ya da kim haklı analizini içeren sözlü, yüksek sesli, kavgalı dalgalı dalaşmada buldunuz. gerilim artıyor, taraflar birbirlerini dinlemeden sözlerini keserek "ama ama sen de geçende şöyle yaptın" falan filan tarzında küfürlü küfürsüz, ses yükselterek, nabız arttırılarak ve kan yanaklara sıçratılarak tansiyon tırmanıyor.

işte tam artık "ulan şimdi sırada ne diyecem lan ben? aklıma bişey de gelmedi" dediğiniz, nedensiz yere ister istemez susacağınızı anladığınız, yorulduğunuz ya da artık sıkıldığınız ve olayı bitirmek istediğiniz anda şunu söyleyin:

"ulan demek ki herkesin seninle ilgili söyledikleri doğruymuş!"

bunu söyleyin ve susun. susarak ne biliyim odanıza gidin, başka bir yere gidin ama ortamdan ayrılırken yüzünüz düşük, üzgün ve hayal kırıklığına uğramış görünün, yani sanki boş metrobüs durağa gelir yavaşlar ama durmadan gider de bir hüzün kaplar ya sizi aynen o şekilde hüzünlü bir yüzle ortamdan uzaklaşın.

bu sözü söylediğiniz kişi birden "ne diyorlar benim hakkımda lan, neler oluyor" diye asla çözemeyeceği ve sizden de sözlü kavgada yenilgiyi kabul etmeden asla cevabını alamayacağı bir kaosun içine giriyor.

bu kaosun içinde zamanla parçalanıyor ve kendi kendini yiyerek 10 gün içinde kanser olup ölüyor. kesin.

kolay gelsin,
iyi çalışmalar.