Tanıdığınız Oyuncuların Hangi Dizi veya Filmlere Konuk Olduğunu Listeleyen IMDb Uygulaması

Tanıdığınız bir aktör veya aktrisi başka bir dizide konuk oyuncu olarak görünce heyecanlananlardansanız, bu uygulama işinize çok yarayacak.
Tanıdığınız Oyuncuların Hangi Dizi veya Filmlere Konuk Olduğunu Listeleyen IMDb Uygulaması

bir diziden tandığınız bir oyuncuyu başka bir dizide misafir oyuncu olarak görünce aynı benim gibi heyecanlananlardan mısınız? bu entry'de imdb'de arama yaparken kullanabileceğiniz az bilinen ama çok faydalı iki fasiliteden bahsedeceğim. bunlardan biri 2 farklı oyuncuyu aratarak bu iki kişinin aynı projede bulunduğu film ve dizileri listelerken diğer fasilite iki farklı film veya dizide ortak bulunan oyuncuları listeliyor.

ilkinde mesela "leonardo dicaprio" ve "brad pitt" eşleşmesini aratınca ikisinin birlikte çalıştığı "once upon a time in hollywood" veya "the departed" gibi yapımları listeliyor.


ikincisinde the shield ve sons of anarchy dizilerini aratınca iki dizide de en az 1 bölümde rol almış yüzden fazla oyuncunun listesini görebiliyorsunuz.

bahsettiğim araçların ikisine de şu linkten ulaşabilirsiniz.

lost ve justified gibi birbirinden alakasız dizilerde bile onlarca ortak insanın rol aldığını görmek beni şaşırttı açıkçası. beraber oynamış derken tabi aynı bölümde oynamış olma zorunlulukları yok. aktörlerden biri 2. bölümde diğeri 27. bölümde oynamış ve birbiriyle hiç karşılaşmamış da olabilir.

lost ve justified ortak oyuncular

homeland ve 24 ortak oyuncular

modern family vs arrested development ortak oyuncular

gora vs arog ortak oyuncular

şaban oğlu şaban vs süt kardeşler ortak oyuncular