Tanıştığı Çocukla 2 Ay İçinde Evlilik Kararı Alan Kızın Organize Dolandırılma Hikayesi

Etrafta ne kadar kötü niyetli insan olduğuna dair bir hatırlatma niteliğinde olan dolandırıcılık hikayesi.
Tanıştığı Çocukla 2 Ay İçinde Evlilik Kararı Alan Kızın Organize Dolandırılma Hikayesi

mesleğim gereği biraz karakutu gibiyim. aldatılan, darp edilen, dolandırılan, boşanmak isteyen vs. olayların tüm detaylarını avukata anlatır; çare bulsun, yol göstersin diye. aklımda en çok kalan da eski erkek arkadaşımın iş arkadaşı olan kızın hikayesi.

bu kız; 40'lı yaşlarda, çok da güzel olmayan, evlenip çocuk yapmak isteyen bir kız. 3 yıl önce bir çocukla tanışıyor. çocuk, zeus gibi; 35 yaşlarında, maddi durumu da kendi deyimiyle çok iyi falan. kızla 2 ay kadar çıktıktan sonra evlenmek istediğini fakat evlilik sırasında kirada oturmak yerine ev almak istediğini söylüyor. 

ankara'da olanlar bilir; gayet lüks ve pahalı bir yer olan simpaş altınoran'dan "ev bakalım" diyor çocuk. bir emlakçı geliyor, bunlarla 2-3 ev bakıyorlar ve bir tanesini çok beğeniyorlar. çocuk, emlakçı ile pazarlık yapıyor ve emlakçı "en son 880.000 tl'ye olur" diyor. çocuk "biraz daha in, o kadar yok, 800 bin var " diyor ama emlakçı kabul etmiyor. hemen bu kız atlıyor, "benim de birikmişim var, ben 80 bini veririm" diyor ve pazarlığı yapıyorlar. kız da ertesi gün elden parayı çocuğa veriyor. 

çocuk, kıza "tapuya gidiyorum bugün, evi alıyorum" dediği günün akşamı kız arıyor ama cevap veren yok. mesaj atıyor, yok. ertesi gün arıyor, böyle bir numara kullanılmamaktadır deniyor. veeeee çocuk arazi, 80.000 tl'yi alıp yok oluyor. kız oradan burdan araştırıp günler sonra bir şekilde çocuğu ulaşıyor. hesaplaşma sırasında kız, "yalancı, paramı ver falan" diyor; çocuk bu sefer "ne parası" diyor kıza, "sen şizofren misin, ben senden para falan almadım" diyor.

emlakçının da bu çocuğun arkadaşı olduğu ortaya çıkıyor. tezgah yani her şey. kız, sinir krizi geçirip savcılığın yolunu tutuyor ama ne dekont, ne senet, ne şahit; hiçbir şey yok. ve bu paranın üzerine bir bardak su içiyor.