Tarihin En İlginç Uzaylı Vakalarından Biri: Lovette - Cunningham Olayı

1956 yılında bir ABD hava kuvvetleri personelinin, kendisini tanımlanamayan nesnenin içine sürükleyen uçan daire tarafından kaçırılması ve ardından parçalanmış cesedinin New Mexico çölünde bulunması olayı.
Tarihin En İlginç Uzaylı Vakalarından Biri: Lovette - Cunningham Olayı

1956'da, bir abd hava kuvvetleri personelinin kendisini tanımlanamayan nesnenin içine sürükleyen uçan daire tarafından kaçırılması ve ardından parçalanmış cesedinin new mexico çölünde bulunması iddiasına dayanıyor bu olay. daha sonra iki personelin soyadlarıyla anılan bu olay extraterrestrial objelerle bağlantılı en tuhaf insan mutilasyonu (human mutilation) vakalarından biri olarak tarihe geçmiştir.

iddiaya göre olay şöyle gelişti: hava kuvvetleri çavuşu jonathan p. lovette ve binbaşı william cunningham new mexico'daki holloman hava kuvvetleri üssü yakınlarındaki çölde white sands füze test alanında test füzesinin dağınık enkazını aramaya çıktılar. füzenin düştüğü alana gelip aramaya başladıklarında binbaşı cunningham, lovette'in bağırdığını duydu ve kontrol etmek için gittiği zaman gördüğü manzara tüyler ürperticiydi. ilk başta lovette'in bir yılan tarafından ısırıldığını düşündü, bu yüzden yardım etmek için kum tepesini geçti ve gördükleri karşısında şok oldu.

cunningham, lovette'in 15-20 fit üzerinde uçan metalik bir cisim gördü ve bacağına uzun bir yılan gibi sarılmış bir şeyin onu geminin içine sürüklediğine tanık oldu. nesne hızla gökyüzüne yükseldi ve üsten uzaklaştı. bu sırada cunningham korku içinde donakalmıştı.

ilk şoku atlatınca telsizden füze kontrolüyle temasa geçti ve onlara gördüğü her şeyi anlattı. bu arada üsteki görevliler hızla hareket eden ve bilinmeyen bir radar sinyali fark ettiler. askerler ve güvenlik ekibi olayın meydana geldiği yere geldi. cunningham soruşturma ve tıbbi kontrol için gözlem altına alındı. cunnigham'ın ilk ifadesinden sonraki 3 günlük süreçte devam eden kapsamlı bir arama çalışması başlatıldı, ancak kayıp kişiye dair hiçbir iz bulunamadı.

bu, inanılmaz hikayesi nedeniyle cunningham'dan şüphelenilmesine neden oldu ve lovette'in kaybolması nedeniyle gözaltına alındı, ama üçüncü gün lovette'in cesedi, kaçırıldığı iddia edilen yerden 10 mil uzakta bulundu. cesedi korkunç bir durumdaydı ve üzerinde kıyafet yoktu. lovette'in vücudu feci şekilde parçalanmıştı ve vücudunda tek bir damla kan kalmamıştı. dili alttan kesilmişti, gözleri yoktu ve ayrıca anüsü de yoktu. hava kuvvetleri'nin tıbbi raporuna göre cinsel organları ve diğer bazı organlarının cerrahi operasyonla profesyonel bir şekilde alındığı tespit edildi. adli tıp uzmanları, kanının vücudundan çekildiği halde, ölümün kanama sırasında meydana gelen damar çökmesi nedeniyle gerçekleşmediğini belirlemişlerdi ve bu da çok şaşırtıcı bir durumdu.

lovette-cunningham olayı, abd hava kuvvetleri tarafından ii. dünya savaşı'ndan sonra kimliği belirsiz uçan cisimlerin araştırılması için başlatılan "project grudge" tarafından incelenmiştir. araştırma faaliyetlerini "project blue book" izledi. bu dava, 600 sayfalık belgelerdeki bilgileri içeren “proje grudge report 13” olarak etiketlendi.

history.com