The Office'in Devamlılık Konusunda Aşmış Bir Dizi Olduğunu Gösteren Detaylar

Pek çok klasik Amerikan dizisinde hızlı ilerleyen karakter gelişimlerini gördükçe The Office'in devamlılık konusundaki özenine şapka çıkarıyor insan.
The Office'in Devamlılık Konusunda Aşmış Bir Dizi Olduğunu Gösteren Detaylar

the office... bir sezon önce araba sürmekten ödü kopan karakterin, ertesi sezon hız yapıp kadın polis tavladığı dizilere karşı devamlılık takibi konusunda aşmış dizi. üstelik bunu göze sokmadan, arka plandaki minik sahneler için bile yapar.

- 4. sezonda michael, dwight ve jim uttica şubesinin fotokopi makinesini çalmaya niyetlenir. tabi başaramazlar. bir sezondan fazla zaman geçer ve micheal uttica şubesine konuşmacı olarak gider. telefonla konuştuğu sırada hızlıca önünden geçtiği odayı fark etmeyebilirsiniz bile ama fotokopi makinesinin olduğu oda asma kilitle kapatılmış ve "şüpheli hareketleri bildiriniz" uyarısı konmuştur.


- 3. sezonda, jan ve micheal arabada kavga ederken, michael "seninle yaptığımız ketçap kavgaları..." gibi bir kalıp kullanır. ne saçmalıyor der geçersiniz. tam 4 sezon sonra, michael'ın düşük bütçe ile kendi filmini yaptığı bölümde michael'ın karakteri geçmişi düşlerken bir kadınla birbirlerinin üstüne ketçap sıkarak eğlenmektedir.


- dwight, pilot bölümde masasında otururken little drummer boy şarkısını mırıldanmaktadır. 3 sezon sonra angela'nın en sevdiği şarkının bu olduğunu öğreniriz.

- 2. sezonda michael ayağını yakar. yatağının yanında mangal tutup sabah bacon pişirdiğini öğreniriz. 4. sezonun sonlarında dinner party bölümünde micheal diğerlerine evi gezdirirken yataklarının yanında mangalın hala durduğunu görürüz. dikkatli bakılmazsa görülmeyecek biçimde arkada duruyor ama orada.


- meşhur dinner party bölümünde jan, michael'in "plazma tv"sini kırmıştı. gelecek sezonda pam, michael'in evine gittiğinde gene birkaç sahnede dikkat edersek michael televizyonu değiştirmiş ancak kırık tv hala asılı duruyor. işin en güzeli ise sezonlar sonra garaj satışı yaptıkları bölümde michael'ın masasının ucuna gözümüz çarparsa o kırık tv'yi görebiliriz. kırık tv belki de bir noktada jan'i temsil ediyor ve holly'nin varlığı ile michael televizyonu veriyor.


- gene garaj satışında bir detay da, sezonlar önce jim, pam'e aldığı yeni evi gösterirken bir palyaço tablosunu sökemediğini söyler. sezonlar sonraki garaj satışında gene kenarda köşede tabloyu görürüz. sökmeyi başarmışlar.


- dwight ve kevin pek anlaşamayan iki karakter. tek makul ve sevecen anları ikinci sezonda bir yerde çatapatlarla oynadıkları sahne. sezonlar sonra jim düğünü planlarken çatapat yok uyarısı yapar ve dwight ile kevin aynı anda bu duruma tepki verir.

- ilk sezonların birinde dwight, david wallace'in evinde sallanan bir sandalyeye oturur ve sandalyenin ne kadar mükemmel olduğunu söyler. final sezonunda dwight evinin önünde konuşurken aynı sandalyeyi sonunda bulup aldığını görürüz.


- micheal'in gene dinner party bölümünde dile getirdiği bir diş sorunu var. sezonlar boyu bazı muhabbetlerde bu yüzden michael sık sık dişçiye gitmesi gerektiğini söyler.

- dizinin romantik anlarından olan jim'in pam'e hediye ettiği çay demliğini hatırlıyor musunuz? sezonlar sonra pam kurduğu finer things club'da aynı çaydanlığı kullanmaya devam ediyor.


ve nicesi... bu arada devamlılık değil de öğrenip çok hoşuma giden bir detay var. meredith'in alçı ile ofise gelip millete alçısını imzalattığı sahnede jim, bariz bir şekilde gerçek adıyla imza atıyor. soyaddan net anlaşılıyor (krasinski) bu durum fark edilmesine rağmen sahte alçıyı temizleyip tekrar hazırlamak yerine bu şekilde kullanılması daha komik geliyor.

ekleme: efsane karakter micheal scott'un ruh hali üzerine bir analiz videosu yapmıştım, göz atmak isterseniz yorumlarınızı beklerim...