The Revenant Filminde Birbirini Kovalayan Farklı Asker ve Kızılderililer Neyin Nesi?

The Revenant'ta kim kimi, neden kovalıyor? Filmi izleyip bu mevzuyu karıştıranlar için birkaç maddelik bir açıklama, buyrun.
The Revenant Filminde Birbirini Kovalayan Farklı Asker ve Kızılderililer Neyin Nesi?

filmde kim kimdir? hangi grup kimi kovalıyor?

1) glass'ın eşi pawnee kabilesinden ve kendisi de o dili konuşuyor.


2) glass'ı ve ekibini kovalayan ve ilk saldırıyı da düzenleyen kızılderililer arikara kabilesi. film boyunca bu kabile, isimlerinde geçen ri, yani ree kelimesi ile anılıyor.


3) glass'ı tüm film boyunca kovalayanlar arikara'lar. aslında özellikle onu kovalamıyorlar. kabile liderinin kızı powaqa'yı kaçırdıklarını düşündükleri bölgedeki tüm -fransız olmayan- beyazları kovalıyorlar.

4) böyle düşünmelerinin sebebi bölgede çıkar sağlamak isteyen ve poqawa'yı gerçekten de kaçırıp saklamakta olan fransızların dezenformasyonu.

5) powaqa, fransız adamın ağacın gövdesinde tecavüz ettiği ve glass'ın kurtardığı kadın.


6) powaqa aynı zamanda fitzgerald'ı final sahnesinde kesen arikara grubunun da içinde. o yüzden fitzgerald'ı kesip, glass'a bir şey yapmıyorlar.

7) glass'ın bizon yeme sahnesinde karşılaştığı kızılderili -ki adı hikuc- de muhtemelen pawnee kabilesinden. glass ile aynı dili konuşuyor. ancak sonra fransızlar tarafından -muhtemelen- atını çalmak için asılıyor. hikuc'un ailesini ise sioux'lar öldürmüştü. o yüzden glass'a sempatisi var.

8) glass'ın yaşadığı pawnee köyünü basıp eşini öldüren ve çocuğu hawk'ı öldürmek üzere olanlar amerikan ordusu. o zamanın üniforması fransızları andırıyor ama onlar amerikalı.