Threesome Kombinasyonlarının Birbirinden Farkları

Threesome (üçlü seks) olayının farklı cinsiyetleri içeren kombinasyonlarındaki avantaj ve dezavantajları kısaca özetleyen bir liste.
Threesome Kombinasyonlarının Birbirinden Farkları
iStock
FFM: Female / Female / Male (kadın / kadın / erkek)
MMF: Male / Male / Female (erkek / erkek / kadın)

threesome (üçlü seks)... ecnebi ülkelerde yapılan araştırmalarda erkeklerin daha çok ffm (iki kadın bir erkek) tercih ettiği, kadınlar açısından ise ffm ile mmf (iki erkek bir kadın) arasında aman aman fark olmadığı ortaya çıkan cima türü. yani diyelim bir ilişkiniz var ve threesome denemek istiyorsunuz, erkek arkadaşınız üçüncünün kız olmasını isteyecek; kız arkadaşınız ise üçüncünün kim olduğu noktasında kararsız kalacak (istatiksel olarak tabi).

bir ilişki içinde değilseniz her birinde çok eğlenebilirsiniz ama ilişkisi olan biri için tehlikeler barındırır. gözlemlerime göre her birinin artıları ve eksileri şu şekilde:

ffm

eğer iki kadın da biseksüel ise gayet keyifli ve sorunsuz; ancak kadınlardan en az biri straight ise ufak bir iktidar yarışını dipten hissetmek mümkün. özellikle sevgili/eş olup üçüncü bir kadın davet etmek daha büyük hassasiyet gerektiriyor. çok hassas yaklaşınca da anlamını kaybediyor. ffm yaparken tanışıp sevgili olmaya karar vermek ise kalıcı bir ilişki getirmiyor.

mmf

mevzu bahis olaydaki erkekler önceden birlikte threesome denediler ise çok daha rahat geçecektir. burada en önemli olay erkeklerin egolarını kontrol edebilmesi, özellikle mmf yapılacaksa "ben" kelimesi unutulmak zorunda. bahsettiğim gibi olursa en eğlenceli threesome türü olduğunu düşünüyorum, kadının kendini en güçlü ve hatta kraliçe gibi hissedeceği tür de bu.

cuckold

mmf'nin bir alt türü. erkeğin, karısını/sevgilisini başka bir erkekle paylaştığı ve muhtemelen daha pasif olduğu, daha çok izleyici olduğu durum. hassas bünyeler için ilişkiyi uzun vadede laçkalaştırma ihtimali diğer türlere göre daha muhtemel.

mmm

üç erkek. uzun süreli ilişkisi olan gay çiftlerin tercihi. gay ilişkilerde kıskançlığı kontrol etmek straight ilişkilere göre daha kolay olduğu için diğer threesome türlerine göre "aa hadi yapalım" kararının daha sorunsuz alındığı, uygulandığı ve sonra "sen beni ihmal ettin, onunla şunu daha çok yaptın, şunun şurasına baktın" sitemlerinin en az duyulduğu tür.

fff

üç kadın. en nadir yaşanan threesome türü. lezbiyen ilişkilerin önemli bir kısmında taraflardan birinin türk erkeği seviyesindeki kıskançlığı nedeniyle yaşanma ihtimali oldukça düşük (imkansız değil).

antik yunan ve anadolu'da, yukarıda bahsi geçen türlerin hepsi ve daha fazlası çok rahat yaşanıyordu, yaşanılan hiçbir şeye bir isim, tanım aramıyorlardı. bugün bizim bunların her birine bir isim ve tanım bulup uzun uzun açıkladığımızı görseler eminim çok gülerlerdi.