Toni Kroos'un, Spor Tarihinin En Kelepir Transferi Olarak Real Madrid'e Gitme Hikayesi

Real Madrid'in tecrübeli orta sahası, zamanında Bayern Münih'ten ucuza gitmiş biraz.
Toni Kroos'un, Spor Tarihinin En Kelepir Transferi Olarak Real Madrid'e Gitme Hikayesi

toni kroos... geriye dönüp bakıldığında tarihin en kelepir transferlerinden bir tanesi olduğunu söylemenin yanlış olmayacağı dünya klası futbolcu.

bayern münih futbol takımları arasında en iyi yönetilen takımların başında gelir. bunda herhangi bir şüphe yok. ancak 2013/14 sezonunda toni kroos'un sözleşmesi biterken yönetimin büyük hatasıyla tabiri caizse çerez parasına giden kroos gibi bir yeteneği elinde tutamamıştı. bayern münih ceo'su karl heinz rummenigge o dönem sözleşme yenilemesi için yapılan görüşmelerde kroos'a “sana yıllık 10 milyon euro üzeri maaş ödemeyeceğiz. sen dünya klası bir futbolcu değilsin.” şeklinde skandal bir dönüş yapmış. önerilen kontrat ise mario götze'den bile daha az kazanacağı bir kontratmış. o sıralar bayern münih teknik direktörü olan josep guardiola, kroos'u takımda tutmak için çok çabalasa da yönetimle oyuncu arasındaki anlaşmazlığa engel olamamış.

Euro 2012

sonrasında transfer olması kesinleşen oyuncunun menajeri 2 kez kroos'u fc barcelona'ya önermiş, her 2 seferde de teknik direktör martinez luis enrique tarafından reddedilmiş ve sonrasında yerine ivan rakitic seçilmiş. real madrid cephesinde ise florentino perez 2014 dünya kupası sonrası 75 milyon euro gibi bir paraya adından çok söz ettiren james rodriguez transferini yapmış ve 45.000 taraftar kolombiyalının imza törenine katılmış. real madrid teknik direktörü carlo ancelotti, perez'den toni kroos transferini özel olarak istemiş ve 25 milyon euro'luk bu transfer imza törenine yalnızca 8.000 taraftarın katılımıyla böylelikle gerçekleşmiş. sonrası ise malum. kazanılmadık kupa bırakmayan takımın, orta saha üçlüsünün vazgeçilmez oyuncusu olan bir adet dünya klası futbolcu izlemiş olduk.

geçen 8 yıl bize toni kroos'un karşısındaki herkesin haksız olduğunu gösterdi. real madrid taraftarları rummenigge ve luis enrique'ye ne kadar dua etse azdır.