Üzerine En Çok Araştırma Yapılan Gizemli Olaylardan Biri: Enfield Poltergeist Olayı

1977-1978 yıllarında İngiltere'de meydana gelen bir olay, hala gizemini koruyor.
Üzerine En Çok Araştırma Yapılan Gizemli Olaylardan Biri: Enfield Poltergeist Olayı

birçok ülkede yapılan modern araştırmalar sonucunda kayıtlara geçmiş bedensiz varlık musallatı/poltergeist olayıdır. londra'nın kuzeyinde yer alan enfield'de bulunan küçük bir evde yaşanmıştır. 1977 ağustos'unda olaylar başlar ve 1978 yılının eylül ayına kadar devam eder. peggy harper'in janet ve pete ismindeki kızları odalarından garip seslerin geldiğini ve yataklarının sallandığını söylediklerini belirtmiştir. hatta olay biraz daha ileriye giderek tanıkların gözleri önünde iki genç kızın havaya yükselip görünmeyen bir güç tarafından fırlatılmıştır.


spr ruhsal araştırmalar derneği araştırmacısı maurice grosse ve meslek arkadaşı guy playfair olayların yaşandığı günlerde aile ile birlikte kalırlar. kamera ve fotoğraflarla olayı belgelerler.
bu olay daily mirror gazetesinde de yer alır.


enfield olayı, üzerinde en çok araştırma yapılan olay olma özelliğini günümüze kadar koruyor. bu olayda da görüldü ki çocukların özellikle de ergenlik çağının fiziksel değişimlerini yaşayan genç kızların varlığı, poltergeist olaylarının ortaya çıkmasında temel bir etkendir. poltergeistler artık psişik öfke nöbetleri ya da cinsel gerilimlerin belirsiz ifadesi olarak algılanmaya başlanmıştı. yani kişilerin içinde sıkışmış psişik enerjilerin dünyada bir çıkış noktası bulması gibi. fazla buharı dışarı atan emniyet sibobu gibi.


bu duruma rağmen enfield olayında bedensiz bir varlığın rolü olabileceğini gösteren işaretle rde vardır. kızlardan birinin ses tellerini kullanarak konuşan kaba bir ses, o evde ölmüş yaşlı bir adam olduğunu iddia etmişti. yapılan araştırmalar, bu evde böyle birinin gerçekten yaşadığını ortaya koymuştur.

Silah Kaçakçılığı Yapabilmek İçin Özel Dizayn Edilmiş Gizemli Kıbrıs Yapısı: Mavi Köşk