Yalnız Bir Erkeğin Bir Kadınla Tanışmasının Yolları Nelerdir?

Yeni bir kadınla tanışmak için ne yapmak gerekir? Yalnız ve ilişki ihtiyacı duyan erkeklerin sosyal hayattaki en büyük sorunlarından birine ilaç gibi tavsiyeler, buyrun.
Yalnız Bir Erkeğin Bir Kadınla Tanışmasının Yolları Nelerdir?

bir kadınla tanışmanın yolları... burada bilinen 2 temel yöntem vardır. ilki soğuk, ikincisi sıcak yaklaşımdır. öncelikle tanışma ortamları üzerine şöyle bir çalışma yapılmış. artık olayın yüksek oranda sosyal medya ve arkasından mekanlar olduğu görülebilir.

soğuk yaklaşım zor olanıdır. gündüz ve gece olmak üzere 2 versiyonu var diyebiliriz. gündüz versiyonu genelde park, durak, sahil vb. yerlerde uygulanır. temeli önüne gelen kadınla sohbet etmeye çalışmaya dayanır. bu versiyonunun verimi oldukça düşüktür ama hedef sayısı çok fazladır. 1 günde 50 kadınla iletişim kurabilirsiniz ama 50'de 1-2 kadının telefonunu almak bile büyük başarıdır.

en başta çok zordur ve tıkayıcıdır

heyecan yapar, saçmalarsınız. ne söyleyeceğinizi bilemezsiniz. kadına iltifat etseniz hele ki bu dönemde sapık muamelesi görüp meydan dayağı yiyebilirsiniz fakat bu genelde siz profesyonelleştikçe olmaz. kadınlar ya durmaz devam ederler ya da sizi 5 dk dinlerler, telefon alırsanız devamının gelme ihtimali oldukça yüksektir. burada amaç sadece birileriyle tanışmak değil, deneyim ve kendine güven kazanmaktır.


bir de bunun gece versiyonu vardır

örneğin bar, club, bistro vs.'de uygulanır. verimi daha yüksektir. nedeni de sosyolojiktir. şöyle basitçe anlatmaya çalışalım: insanların birbirlerine cevap verme sıklığı ve sıcaklığı statüleriyle ilişkilidir. yani size yakın statüde bir birey varsa ona daha sıcak davranırsınız. gündüz oyununda karşı taraf sizin statünüzü bilmez, bu yüzden işiniz zordur ama belli bir mekanın içindeyseniz, bu durum sizi belli bir kalıba sokar. mekanın çaldığı müzik, orada bulunduğunuz gün, çevreyle etkileşiminiz, giyim tarzınız ve hatta kadının sizi birkaç defa görmesi statünüz hakkında ipucu verir, ortam daha güvenlidir. karşı taraf sizi kendiyle eş seviyede görür. unutmayın iletişimin %93'ü örtüktür, %7'si ise sözlüdür. bu yüzden dönüşler çok daha pozitiftir. başarı oranı daha yüksektir. siz de özgüvenli biriyseniz, rahatlıkla tanışabilirsiniz.

yine bu yöntemlerle ilişkili bir diğer yöntemse sosyal medyadır

tinder'dan tutun ekşi sözlüğe kadar her medyada eğer belli bir tarzınız, seviyeniz ve o medyada ağırlığınız varsa birilerine ulaşabilirsiniz, yoksa başarı oranınız yüzdelerle değil, bindelerle ifade edilir ama yine ulaşabildiğiniz kadın sayısı çok yüksektir. tinder istatistiklerine göre kadınların sağa atma oranı 4.5%'dür (ilişki ya da seks denilmediğine dikkat edin). buradan bir fikir sahibi olabilirsiniz.


2. yöntem sıcak yaklaşımdır

bu da yakın çevreden birileriyle tanışmayı içerir ki üstteki grafikten görüleceği gibi geçmişte 2., günümüze 1. yüksek oran buradadır, bunu barda tanışmalar izler. yüksek oranı; önceki bölümde anlattığım sosyolojik nedene dayanır. üniversite, aile dostu, arkadaşın arkadaşı bu yönteme örnek verilebilir.

başarı oranı yüksek bir yöntem olabilir ama işi bilmiyorsanız çok kolay şekilde friendzone dediğimiz tarafa atılabilirsiniz. bu yöntemin en büyük sıkıntısı tanıştığınız kişiyle uzun süreli ilişkiye girme zorunluluğudur. yani kısa süreli ilişki yaşamak zordur çünkü bunu yaptığınızda aynı çevreden yeni birini bulamazsınız fakat geçici oluşturursanız başarılı olursunuz. örneğin üniversitede seçmeli bir ders alıyorsunuzdur fakat sonraki sene o sınıftakilerle karşılaşmayacaksınız veya dans kursuna gidiyorsunuzdur, hedefe ulaştıktan sonra devam etmeyebilirsiniz.

bana sorarsanız bütün yöntemler kombinlenmelidir

yani fırsat buldukça gündüz, gece, sosyal medya veya sıcak yöntemle birilerine ulaşmalısınız. hani yöntem olursa olsun bir erkek olarak kadına ulaşma oranınız son 10 senede azalmıştır. yani ortalama erkekler ortalama kadınlar tarafından tercih edilmemektedir. bu yüzden panik yapmayın, özellikle soğuk yaklaşımda denemeler yapın, hatalarınızı saptayın. fizik, statü ve iletişiminiz üzerinde çalışarak tekrardan deneyin. başta hiç olmuyorken belli bir eşit enerjisinden sonra hızla geliştiğinizi göreceksiniz.