Yaşamış En Uzun Kovboy Olan Ralph Madsen'in Hikayesi

2,28'lik boyuyla dünyanın gelmiş geçmiş en uzun kovboyu Ralph Madsen.
Yaşamış En Uzun Kovboy Olan Ralph Madsen'in Hikayesi

ralph madsen'in boyu 2,28 metrenin üzerindeydi ve 104 kg ağırlığındaydı. 19 nisan 1897'de norfolk, nebraska'da ralph earl madsen olarak doğdu. babası yaklaşık 1.82 , annesi 1.72 boyundaydı . iki kız kardeşi ve bir seksen boyunda bir erkek kardeşi vardı. hayatının çoğunu çiftlikte ve büyük bir kısmını da eyerde geçirdi. 

birinci dünya savaşı sırasında ralph, hem abd'de hem de kanada'da savaşmak için kaydolmaya çalıştı ancak reddedildi. askeri yetkililer onun siperler için çok uzun olacağına ve kolay bir hedef olacağına inanıyordu. 


hayatının ilerleyen dönemlerinde, tüm geleneksel binicilik ve halat çekme becerilerine sahip gerçek bir çiftlik işçisi olmasına rağmen kendisini teksas yerlisi olarak tanıtan menajeri sam houston ile turneye çıkmaya başladı. 

madsen yıllarca yan gösterilerde ve fuarlarda çalıştı ve dört büyük hollywood filminde rol aldı: mary astor'la 3-ring marriage (1928); marie prevost, ralph graves ve little billy rhodes'un oynadığı the sideshow (1928); our gang'ın kısa filmi mama's little pirate (1934) ve wallace beery'yle birlikte oynadığı the mighty barnum (1934). 

1932'de madsen, verne marie rice ile evlendi. ralph, 1948'de 51 yaşındayken nebraska'da öldü.

kaynak