100'den Fazla İnsanı Öldürdüğü Düşünülen Kiralık Katil: Richard Kuklinski

ABD'li seri katil Richard Kuklinski, cinayetleri işledikten sonra kurbanlarını dondurduğu için The Iceman (Buz Adam) lakabıyla biliniyor.
100'den Fazla İnsanı Öldürdüğü Düşünülen Kiralık Katil: Richard Kuklinski

ilk cinayetini 13 yaşında işleyen kuklinski, son derece profesyonel bir tetikçi. kariyeri boyunca 100'den fazla insanı öldürdüğü sanılıyor.

aile içi şiddetin yoğun yaşandığı bir ortamda büyüyen kuklinski'nin iki erkek kardeşi var. birisi babasından yediği dayaklar sonucu ölmüş, öteki 12 yaşında bir kıza tecavüz edip öldürmüş. kendisi ise tüm hayatı boyunca babasını öldürmeyi hayal etmiş.


daha çocukken komşuların kedi köpeklerine zevk için işkence edip öldüren kuklinski, the iceman (buz adam) lakabını kurbanlarını öldürdükten sonra dondurması sebebiyle alıyor. bu dondurma işleminden sonra polis cinayet zamanını tahmin edemiyor, ya da yanlış tahmin ediyor.

1986'da tutuklanan kuklinski'nin sonunu getiren mafyaya sızmış bir ajan: dominick polifrone. ispiyondan hoşlanmayan ve ömür boyu hapis cezasına çarptırılan kuklinski 2006 yılında hapishane öldü.

richard kuklinski, 1980'lerde yakalandığından beri hbo tarafından 2 kere röportaj yapılmış ve bunlar da belgesel olarak sunulmuş. farklı yollardan cinayet işlemiş ve özellikle siyanürü oldukça efektif kullanmış. 

hakkında yapılan belgeseller gerçekten çok etkileyici zira şu anda bunu yazmamın sebebi de onlar: the iceman - confessions of a mafia hitman 2 parçadan oluşuyor, 1.si 1992, 2.si 2001 yılında çekilmiş.