Bir Süredir Kayıp Olan Kate Middleton'a Ne Olduğuyla İlgili Komplo Teorileri

Galler Prensesi Kate Middleton bir süredir ortalıkta görünmüyor. Hastalık mı, ihanet mi, yoksa siyaset mi? Ortalık şu sıralar komplo teorisinden geçilmiyor.
Bir Süredir Kayıp Olan Kate Middleton'a Ne Olduğuyla İlgili Komplo Teorileri


Öncelikle, neler oluyor?

kate middleton'ın ortadan kaybolması hakkında ortaya atılan en iddialı komplo teorisini olabildiğince basit şekilde anlatmaya çalışacağım ama önce kısa bir özet:

• kate middleton en son 25 aralık 2023'te, kraliçe 2. elizabeth'in düğün hediyesi olarak hediye ettiği royal sandringham'da ailesiyle noel tatili geçirirken görülüyor.

• 10 ocak'ta prince william'ın vaftiz babası da olan yunanistan kralı 2. konstantin ölüyor. prince william cenaze törenine kişisel sebeplerden ötürü katılmayacağını belirtiyor.

• 17 ocak'ta kraliyet resmi bir açıklama yaparak kate'in mide ameliyatı geçirdiğini ve mart sonundaki paskalya tatiline kadar istirahat edeceğini anons ediyor. bu andan itibaren insanlar kate'i daha çok merak etmeye başlıyorlar ama kendi öz ailesinden bile kimse sözde yatırıldığı hastaneyi ziyaret etmiyor. ne annesi, ne babası, ne kardeşi...

• 25 şubat'ta ilginç bir olay yaşanıyor. prince william'ın lady gabriella diye bir kuzeni var. bu lady gabriella'nın kocası thomas kingston 25 şubat'ta cotswolds'daki evinde ölü bulunuyor. ölüm sebebi olarak da kafa travması deniyor ama evin yakınlarında bir silah bulunuyor. prince william cenaze törenine katılıyor.


şimdi buradan itibaren okuyacaklarınız tamamen komplo teorisi

kraliyetteki en büyük dedikodulardan biri, prince william'ın kate'i uzun zamandır farklı kadınlarla aldatıyor olması. bu kadınlardan en çok dedikodusu yapılan da çok varlıklı bir adamla evli olan rose hanbury. muhtemelen ocak ayında thomas kingston, kate middleton'ı çok sevdiği hatta içten içe ondan hoşlandığı için, prince william'ın rose hanbury ile olan ilişkisinden bahsediyor. senelerdir haberdar olduğu dedikodunun gerçek olduğunu duyan kate doğal olarak sinirleniyor ve prince william'ı karşısına alıp konuyu açıyor. prince william da bunu doğrulayıp kate'den boşanmak istediğini söylüyor. charles'ın sağlığı iyice kötüye gittiği için ölmeden önce krallığı oğlu prince william'a devredecek. william da kate'den boşanarak tek başına kral olmak istediğini söylüyor. neredeyse bütün ömrünü prince william'ı tavlayıp kraliyete girmek için harcayan hırslı kate'in öfkesi bunu duyunca sinir krizine dönüşüyor ve prince william'ı tehdit ederek her şeyi halka anlatacağını söylüyor. ipler tam da bu noktada kopuyor.

kate'in william'ı tehdit etmesi üzerine kraliyet, 17 ocak'taki "kate ameliyat sonrası mart sonuna kadar halktan uzak istirahat edecek" anonsunu yapıyor ama işin aslı, kate'i sakinleşene ve fikri değişene kadar gözden uzak şekilde kontrol altında tutmaya karar veriyorlar. o sırada prince william, rose hanbury ile olan gizli ilişkisini kate'in nereden duyduğunu bir şekilde öğreniyor ve 25 şubat'ta thomas kingston'ı öldürtüyor. bu noktadan sonra kaderini kate kendisi belirleyecek. eğer kraliyeti tehdit etmekten vazgeçerse halka gösterilecek ve "tedavi süreci tahmin ettiğimizden uzun sürdü" diye bir bahaneyle olayların üstü kapatılacak. kraliyeti tehdit etmekten vazgeçmezse de "ameliyat sonrası öngöremediğimiz komplikasyonlardan ötürü hayatını kaybetti" diyecekler.

Hastalık?

bunların dışında kolon kanserine yakalanmış olma ihtimali de var. kemoterapi yüzünden saçları dökülmüş, steroidler yüzünden de yüzü şişmiş olabilir. bu şekilde halka gözükmek istemiyordur. bu durumda kraliyet de açıklama yapmak için en doğru zamanı bekliyordur.

tüm bunlar ingilizlerin deyişiyle possible but not probable tarzı en uçuk senaryolar ama insan yine de düşünmeden edemiyor.

Başka bir komplo teorisi

kral charles'ın kanser olduğu en az 2 yıldır bilinen bir şey ancak basına veya halka asla sızdırılmadı. tedavi süreci devam ederken kral oldu. son kertede tedavi süreci sekteye uğramış olacak ki basına açıkladılar.

charles yüksek ihtimalle tahttan çekilecek. halkın ve piyasanın tepkisinden çekindikleri için kate'i kullanıyorlar. iki gün sonra (bkz: tükenmişlik sendromu)ndaydım vb diyip geri dönecek kate. kate'in görevi ise sadece gizem yaratıp gözleri üzerine çekmek. çünkü; charles'ın tahttan çekilmesinin uk ekonomisine milyar pound zararı var. (bkz: bank holiday

ve koskoca commonwealth ve new zealand ve australia nasıl tepki verecek bilinmiyor. avusturalya'daki monarşi karşıtı kesim ellerini avuşturacaktır bu haber ile.

daha birçok siyasi ve ekonomik sebep ile yavaşça ve sindirerek hareket etmeleri gerekiyor.
bu yüzden çok itidalli ve ihtiyatlı davranıyorlar. kate de azıcık fazla evinde oturarak üstüne düşeni çok iyi yapıyor. bizim the crown romantikleri de bu oltaya düşüyor.

Aldatma mevzusuyla ilgili diğer iddialar

kate'in ortalıktan kaybolduğu süre boyunca william'ın rose hanbury'yle ilişkisi olduğu, ondan gayrımeşru bir çocuğu olduğu, intikam almak isteyen galler prensesinin de aynı şeyi thomas kingston'la yaptığı iddiaları ortaya atıldı.

gerçi bu dedikodu yıllardır ortadaydı ancak şimdi, william'ın kate'i üçüncü bebekleri louis'e hamileyken aldattığı ve rose hanbury'nin de william'ın kızını doğurduğu konuşulmaya başlandı.

buna karşılık kate middleton da kraliçe 2. elizabeth'in kuzeninin kızı olan lady gabriella windsor'ın 45 yaşındaki kocası thomas kingston'la intikam için bir ilişki yaşadığı ve hamile kaldığı söylendi. thomas kingston'ın şubat ayında aniden ölmesi, cesedinin yanında bir silah bulunması da komplo teorilerinin iyice “çıldırması”nda epey etkili oldu.

tüyler ürperten bu iddiaların arkası kesilecek gibi görünmüyor. ortada tek bir gerçek var. kate kayıp. tüm dünya adeta nefesini tutmuş, kraliyet ailesinden yapılacak açıklamayı bekliyor.