Dilan Polat ve Engin Polat'ın Gözaltına Alınma Süreçlerinde Yaşananlar

Dilan Polat ve Engin Polat "Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi kanunlarına muhalefet" suçlamasıyla gözaltına alınmıştı. İşte bu süreçle ilgili merak edilen detaylar.
Dilan Polat ve Engin Polat'ın Gözaltına Alınma Süreçlerinde Yaşananlar


gözaltına alınanlar

- dilan polat
- engin polat
- dilan polat'ın kardeşleri sıla ve can doğu
- engin polat'ın erkek kardeşi, babası ve anneannesi (kadının üzerinde şirket varmış)
- toplam 48 kişi.

engin polat'ın annesi, kızkardeşi, yeni gelin hazal erdoğan ise gözaltına alınmayanlardan. ayrıca şubelerinin arasından gözaltına alınanlar da varmış. ordu şubesi ve dahası.

operasyon nasıl gerçekleşti?

engin polat hariç herkes uyuyormuş. dilan polat'ın ''yeter artık! alacaklarsa alsınlar, dayanamıyorum artık'' dediği ve bunun üzerine kaçma şüphesiyle alındıkları söyleniyor.

gece sapanca'ya gidip sabah okula gitme vakti eve döndükleri söyleniyor, nedeni de baskın sırasında evde olmamak ve kelepçeyle görüntü vermemek içinmiş. daha sonra kendileri teslim olmak istiyorlarmış.

gece 1 gibi ani baskın yapılmış, engin polat kelepçe takmak istememiş ama polis izin vermemiş.

anneannesinin kapısı kırılmış, kadın evde değilmiş. başka bir yerde gözaltına alınmış. alper kürşat evde değilmiş, kendisi teslim olmuş. engin ve dilan polat en son ifade verecekmiş. ifadelerin 4 gün süreceği söyleniyor.

operasyon 150 polise verilen mühürlü sarı zarf ile yapılmış. şu saatte açıklacak diye talimat verilmiş.

kapıdan çıkarken de ''uzun bir süre çocuğunuzu göremeyeceksiniz, vedalaşın isterseniz'' denilmiş. (bu bilgileri gazetecilerden derliyorum.)

söylentiye göre son yaptıkları açıklama devletin bazı kademelerini rahatsız etmiş. devleti küçük düşürme olarak algılanmış. bu yüzden ani bir operasyonla alınmışlar. özellikle kelepçeli şekilde videolarının yayınlanması bunun içinmiş. devlet her zaman 18 yaşındadır mesajı verilmek istenmiş olabilir. arabalarının sergilenip arkada dev ekranda videolarının dönmesi de buna yoruluyor.

dün engin polat bacak bacak üstüne attığında polis memurunun ne dediğini merak ediyorduk. ''ayağını indir. devletin karşısında bacak bacak üstüne atamazsın'' demiş. o yüzden dilan polat şok bir şekilde polis memuruna bakıyordu.

şimdi neler olabilir?

engin polat, babası sezgin polat ve kardeşi alper kürşat polat'ın tutuklanacağı, dilan polat'ın adli kontrol şartıyla serbest bırakılacağı (çocuklarından dolayı) ve sıla'nın da tutuklanacağı, üst mahkemeyle serbest bırakılacağı konuşuluyor.

-şok haber! gizli bir tanık olduğu söyleniyor ama kim olduğu şimdilik merak konusu. şüpheliler evin çalışanı şule, şoförü ahmet ve dilan'ın yardımcısı ebru ya da gelin hazal erdoğan. bu arada şule hâlâ evde, tüm aile dilan'ın evinde. şule gözaltında değil.-

nezarethanede neler yaşandı?

dün gece nezarethanede karı kocanın tartıştığı söyleniyor. engin polat uyumuş, dilan ağlamış ve uyuyamamış, sinir ilaçlarını istemiş. sıla kokudan rahatsız olmuş, lupus hastasıymış, ambulans istemiş ama reddedilmiş. sigara talepleri reddedilmiş. dilan yemek yemiyormuş.

anneannenin üzerine 4 firma varmış. hastalıktan dolayı serbest şu anlık.

not: yazdıklarım gazetecilerden derlenen bilgilerdir.