Dünyanın En Popüler Tabancalarından Birinin Mucidi Olan Adam: Gaston Glock

Tüm dünyada kolluk kuvvetlerinin, özel güvenlik güçlerinin en çok tercih ettiği tabancalardan Glock 17'nin, Glock markasının mucidi Gaston Glock.
Dünyanın En Popüler Tabancalarından Birinin Mucidi Olan Adam: Gaston Glock

avusturya merkezli önde gelen bir ateşli silah üreticisi olan glock'un kurucusu olarak bilinen avusturyalı bir mühendis ve iş insanıdır gaston glock.

gaston glock, 1929 yılında avusturya'nın viyana kentinde doğdu. mühendislik geçmişi vardı ve başlangıçta bıçak ve diğer silah parça ürünleri üretti. bununla birlikte, en çok ateşli silahlar endüstrisine, özellikle de glock tabancasının tasarımı ve üretimine yaptığı katkılarla ünlüdür.


gaston glock'a 1980'lerin başında avusturya ordusu tarafından eskiyen tabancalarının yerine yeni bir hizmet tabancası geliştirmesi için başvuruldu. glock, hafif, dayanıklı ve güvenilir olan polimer çerçeveli, striker ateşlemeli bir tabanca tasarlayarak öne çıktı. bu tabanca, glock 17, 1982 yılında tanıtıldı ve kısa sürede dünyanın dört bir yanındaki kolluk kuvvetleri ve askeri birlikler arasında popüler oldu.


glock'un ateşli silahlar endüstrisindeki başarısı, kalite, güvenilirlik ve uygun fiyatı vurgulayan yenilikçi tasarımına ve iş stratejisine atfedilmiştir. kurduğu şirket, glock, şu anda dünyanın en büyük ve en başarılı ateşli silah üreticilerinden biridir.

crossbreedholsters.com

gaston glock 26 mayıs 2018'de 88 yaşında hayatını kaybetti. bir ateşli silah tasarımcısı ve girişimcisi olarak bıraktığı miras bugün de sektörü etkilemeye devam ediyor.