Dünyanın Her Yerinde Geçerli Bir Para Koruma Aracı: Rolex

Rolex saatlerin adeta bir altın gibi para koruma aracı olarak kullanıldığını biliyor muydunuz?
Dünyanın Her Yerinde Geçerli Bir Para Koruma Aracı: Rolex

rolex saatlerin değeri dünya genelinde oldukça yüksek ve prestijli. bu yüzden değerlerini uzun vadede koruyabiliyorlar. yani, ülke değiştirirken bu saatleri yanında götüren biri ciddi bir parayı yanında taşıyabiliyor.

dünya çapında kabul gördüğü için acil nakit ihtiyaçlarını karşılamada bu arkadaşlar bir numara. gümrük sorunlarından kaçınmak için de oldukça sıklıkça uygulanan bir yöntem olduğunu fark ettim bu olayları araştırınca. yanında yüklü bir para veya ticari mal taşımak birçok ülke de sorun yaratabilirken, bu rolex'i kolunda taşıyarak gümrük sorunları yaşamadan ciddi bir parayı yasal ve güvenli bir şekilde yeni ülkeye taşıyabilirsin. 

Fotoğraf: hypo.physe

bir de rolex'le yeni bir ülkeye gittiğinde, direkt ekonomik statünü hızlıca gösteriyorsun ve bunun da ekmeğini yiyorsun. değerleri, likiditeleri, prestijleri ve küresel tanınırlıkları sayesinde bu saatler uluslararası anlamda güvenli bir yatırım aracı olarak kabul edilmekte. bu nedenle, rolex saatlere yatırım yaparak, ülke değiştirirken paranızı koruma altına alabilir ve gümrüksüz bir şekilde yol alabilirsiniz. aynı zamanda, döviz kuru riskine karşı koruma sağlayarak ve ikinci el piyasasının avantajlarını kullanarak, uluslararası değer transferlerinde daha güvenli ve esnek bir seçenek sunan bu saatlerle ilgili bilgiyi artık ne yaparsınız, bilemem.

işin özü, çakal dünyamız da rolex saatle uçak yolculuğu yapanları iki kez sorgulamamı sağlayan bu bilgiyi sizlere de sunmak istedim. saat diyip geçmemek lazımmış.