Pastafaryanizmin Tanrısı Uçan Spagetti Canavarının İnsanlığa Öğütlediği 8 Emir

Oregon Eyalet Üniversitesi fizik bölümü mezunu olan Bobby Henderson tarafından 2005'te kurulan din parodisi pastafaryanizmin tanrısı Uçan Spagetti Canavarı'nın temel öğütleri.
Pastafaryanizmin Tanrısı Uçan Spagetti Canavarının İnsanlığa Öğütlediği 8 Emir

uçan spagetti canavarının insanlığa 8 emri... emir olarak bilinseler de bunlar aslında eğer yapmazsanız çok memnun olurum kuralları olarak bilinen, evrenin yaratıcısı uçan spagetti canavarı tarafından insanlığa verilmiş 8 nasihattır.

emir olarak bilinmelerinin sebebi, bu cümlelerin söylendiği pastafaryan peygamberi korsan kaptan mosey'e göre eğer yapmazsanız çok memnun olurum kurallarının emir olmalarıdır. ancak bu konu tartışmalıdır. çünkü mosey ile o zamanlar seyahat eden tayfaya göre uçan spagetti canavarının söyledikleri emir değil, tuz - biberlerdi.

kurallar şu şekildedir

1- eğer benim makarnavi varlığımdan bahsederken sofuluk taslamazsan, "ben senden daha kutsalım" gibi ahmakça davranışlarda bulunmazsan çok memnun olurum. eğer bazı insanlar bana inanmazsa, sorun değil. gerçekten de o kadar kendini beğenmiş değilim. ayrıca meselemiz onlar değil, o yüzden konuyu değiştirme.

2- eğer benim varlığımı başka insanları bastırmak, buyruk altına almak, cezalandırmak, deşmek, ve/veya, yani işte, kaba davranmak için kullanmazsanız çok memnun olurum. ben kurban talep etmiyorum, ve saflık dediğin suda olur, insanda değil.

3- eğer başka insanları yargılamak için nasıl göründüklerine, veya nasıl giyindiklerine, veya nasıl konuştuklarına bakmazsan, veya, yani, iyi davran işte, tamam mı? ha bir de şunu kalın kafalarınıza sokun: kadın = insan. erkek = insan. aynı = aynı. biri diğerinden daha iyi değildir, tabi konumuz moda değilse, zira kusura bakmayın ama onda üstünlük kadınlarda, ha bir de mor ile fuşya arasındaki farkı bilen bazı erkeklerde.

4- eğer sizin ve karşınızdakinin yasal yaş sınırı ve ruhsal olgunluğa ulaşması koşuluyla sizi inciten, veya arkadaşınızın gönlünün ve iradesinin razı olmadığı ilişkilere girmezseniz çok memnun olurum. itirazı olanlara ise şunu söyleyebilirim: gidin kendinizi s****! eğer bu cevaptan hoşlanmazlarsa gidip televizyonlarını kapatsınlar, yürüyüşe falan çıksınlar.

( burada sansür uygulanmamıştır. kutsal kitabın aslında bu şekilde yazılıdır )

5- eğer başkalarının bağnaz, kadın düşmanı, nefret içeren fikirleriyle miden boşken yarışmaya kalkmazsan çok memnun olurum. önce yemek ye, sonra ne b** yersen ye!

6- eğer makarnavi varlığıma adamak üzere milyon dolarlık kiliseler, tapınaklar, camiler sinagoglar ya da türbeler yapmak yerine parayı daha iyi amaçlarla harcarsan çok memnun olurum. şu seçeneklerden birini seç:

a- fakirliği ortadan kaldırmak

b- hastalıklara çare bulmak

c- barış içinde yaşamak, tutkuyla sevmek, ve kablolu televizyon fiyatını düşürmek. ben karmaşık karbonhidratlı sonsuz kudretli bir varlık olabilirim, ama hayattaki küçük şeyleri severim. bana inan. sonuçta yaratan benim.

( günümüzde bazı yorumcular "kablolu televizyon" kısmının "internet" kelimesiyle değiştirilmesi gerektiğini savunurlar.)

7- eğer etrafta dolanıp herkese seninle konuştuğumu söylemezsen çok memnun olurum. o kadar ilginç biri değilsin. o kadar böbürlenme. ayrıca sana insan kardeşlerini sevmeni söyledim, bu ipucu yetmiyor mu?

8- eğer, ee, ilgilendiğin konuda; yani çokça kapitülasyon, kayganlaştırıcı, kayzer wilhelm gerektiren bir konuda kendine yaptırmayacağın işleri başkalarına yapmaya kalkmazsan çok memnun olurum. eğer karşındakinin gönlü razı ise yumul ve miki fare aşkına, bir prezervatif tak! cidden, sadece bir lastik parçası. eğer iyi hissetmeni engellemesini isteseydim onu dikenli olarak falan yaratırdım.