Sadece Cinsellikle Alakalı Sanılan Libido Tam Olarak Nedir?

Sigmund Freud tarafından ortaya atılan Libido kavramını biz yalnızca cinsellikle bağdaştırıyoruz ancak işler tam olarak öyle değil.
Sadece Cinsellikle Alakalı Sanılan Libido Tam Olarak Nedir?

libido, mükemmel bir alternatif tıp ve psikoloji terimidir. merkezi kök çakra olarak belirtilir ve tam olarak apış arası birleşme noktasındadır. sadece cinsel kapasitenin yüksek oluşuna ayar vermekle kalmayıp, yaşam enerjilerini de kontrol eder.

dünyayla ve gerçekleriyle bağlar bu çakradan geçer. süper ego ve kanunun yasakladığı birçok tavır, bu noktanın tetiklemesiyle harekete geçer. cinsel aktivite yüksekse, zihinsel kapasite düşüktür dense de ne yazık ki tersi de doğrudur. önemli olan dengedir.

libido kelimesi buram buram freud ekolü kokar. freud, libidonun kökünü, şuuraltı takıntıları ile ilişkilendirmiştir. söz konusu seksüel takıntıların açığa çıkması ve boşalması giderilerek, beynin hayatı algılayışı o kadar zengin olur. bunun için; psikoanaliz, rüya analizi, serbest çağrışım metotları, meditasyon, tao veya buda, konfiçyüs felsefeleri kullanılagelmektedir.

libidonun, bedenle ve zihinle dengesini kurup afrodizyaklara dalınacaksa: sensütra ekstresi, damiana ekstresi birebirdir.

Boşalmayı Bir Çeşit Yenik Düşme Olarak Gören Çin Öğretisi: Taocu Seks