Tarihin En Çok Cinayet İşleyen Seri Katillerinden Biri: Pedro Alonso Lopez

110 ila 300 arasında cinayet işlediği düşünülen Kolombiyalı Pedro Alonso Lopez, dünya tarihinin gördüğü en korkunç seri katillerden biri.
Tarihin En Çok Cinayet İşleyen Seri Katillerinden Biri: Pedro Alonso Lopez

pedro alonso lopez, 1949'da kolombiya'da doğdu. annesi bir hayat kadınıydı. 13 kardeşten biriydi. 8 yaşında, kızkardeşlerinden birine cinsel tacizde bulundu ve bunun cezası olarak annesi onu sokağa attı. aynı yaşta, komşu çevrede başka bir adam tarafından cinsel tacize uğradı.

18 yaşında araba hırsızlığından girdiği hapiste de saldırıya uğradı. ondan daha yaşlı 4 mahkum tarafından da tecavüze uğradı ve 3'ünü öldürerek cinayetten 2 yıla mahkum edildi. bu dönem onu daha da çok öldürme isteğiyle doldurdu. genelde markette ıssız bir yere götürebileceği tarzda bir kız bulana kadar dolanırdı. ilk önce kıza tecavüz eder, daha sonra da onu boğardı.

1978'de peru'lu 100 kız öldürdüğü söylendi. bir köyde 9 yaşındaki bir kızı alıkoymaya çalışırken yakalandı. onu yakalıyan ayachucos yerlileri ona adalet olarak dövmeyi, sonra işkenceyi ve canlı canlı yakmayı uygun gördüler. bunları yapamadan bir amerikan misyoneri onlarla lopez'i yetkililere teslim etmek hakkında konuştu. yetkililer onu cezalandıracakları yerde ekvador'a götürdü. belki 110 ekvador'lu kıza tecavüz etti ve öldürdü.

1980'de 12 yaşında bir kızı kaçırırken yakalandı. bu, 53 kurbanın ortaya çıkmasından sonra oldu. onları bir sürü farklı yere gömdü fakat daha başka ceset bulunamadı.

yaşamı boyunca birçok kez hapse giren çıkan, and dağları canavarı lakaplı pedro lopez, son olarak 1998 yılında kaldığı akıl hastanesinden polise sürekli rapor vermek kaydıyla kefaletle serbest bırakıldı ancak onu o günden bu yana gören olmadı. 

110 ila 300 arasında (110'u belgeli) cinayet işlediği düşünülen ve bir başka kolombiyalı luis garavito ile birlikte tarihin en çok cinayet işleyen seri katili olarak anılan pedro lopez'in 2022 yılı itibarıyla nerede olduğu bilinmiyor.