Tarkan'ın Ayıplanan "Çişim Var" Demeci, Forrest Gump Filmine mi Gönderme?

1994 yılında, ATV'nin kuruluşunun 1. yıl dönümünde Savaş Ay'ın canlı yayında mikrofon uzattığı Tarkan, "çişim var" diyerek o dönem herkesi şoke etmişti ve bu durum epey ayıplanmıştı. Bir Ekşi Sözlük yazarı, bu röportajın yapıldığı yıl vizyona giren Forrest Gump filmindeki detayla bu olayı birleştirmiş.
Tarkan'ın Ayıplanan "Çişim Var" Demeci, Forrest Gump Filmine mi Gönderme?

üzerinden bu kadar zaman geçtikten sonra ekşi sözlük'te bile (başka yerde olsa bu kadar canım yanmayacak) savaş ay'ın pis bir katakullisi sonucu akıllara yanlış yer ettirilen "çişim var" cevabı ile aşağılanmaya çalışılan bir yıldız tarkan.


efendim, 1994 yılında türkiye dahil bütün dünyada beğeniyle izlenenen ve 1995'te oscar kazanan forrest gump filminin son sahnelerinin başrol oyuncusu tom hanks'e ait unutulmaz repliği "çişim var (i gotta pee)", o yıl bir ödül töreninde tarkan tarafından tam yeri gelmiş bir pozisyonda filme gönderme olarak kullanılmıştır.

tarkan'ın röportajı:


mesele bundan ibarettir. savaş ay bile o gün yaptığı izleyiciyi yanıltma çabasından artık vazgeçmiş, bu işten pişmanlık duyduğunu defalarca belirtmiştir. 

forrest gump'taki malum sahne:


not: bu teori her ne kadar mantıklı görünse de hatırlatmakta fayda var ki forrest gump, türkiye'de kasım 1994'te vizyona girdi. tarkan'ın bu röportajının tarihi ise eylül 1994.

Tarkan'ın Come Closer Albümüyle Biten Yurtdışına Açılma Planları Neden Tutmadı?