Yüzüklerin Efendisi Dizisinin Tanıtım Fotolarında Görülen Yaratık Neyin Nesi?

Sonbaharda Prime Video üzerinden izleyiciyle buluşacak olan Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri (The Lord of the Rings: The Rings of Power) dizisinden çeşitli tanıtım fotoları ve fragmanlar gelmeye devam ediyor. İşte bunlardan biri, filmlerde daha önce görülmeyen bir yaratık üzerine kafa yoralım.
Yüzüklerin Efendisi Dizisinin Tanıtım Fotolarında Görülen Yaratık Neyin Nesi?

Fragman şu şekilde


fragmanda gördüğümüz bu arkadaşın kar trolü (snow troll) olduğu belirtilmiş


empire magazine'de yayınlanan yeni bir görselde, dizinin trollerinden birine ilk kez yakından bakma şansı buluyoruz. franchise'da daha önce troll'leri görsek de bu seferki troll diğerlerinden farklı olarak kar trolü olarak tanımlanıyor.

franchise'da ilk kez görülen troll, peter jackson'ın yüzüklerin efendisi: yüzük kardeşliği'nde, moria madenleri'nde görülen mağara trolü (cave troll)'ydü. troller daha sonra the hobbit an unexpected journey'de de görüldü ancak bu yeni görüntü, henüz ekranlarda görülmemiş yeni bir trol türüne ait. dizide kar trolünün ne zaman ve nerede gözükeceği bilinmiyor ancak ismi bu trolün kış mevsiminin hakim olduğu bir yerde yaşadığını gösteriyor.


fragmanda galadriel'in bir kutup manzarasında gezinirken gösterildiğini (video) düşünürsek, fragmanda elinde meşale ile kar trolü ile mücadele eden karakterin galadriel olduğunu varsayabiliriz.


kar trolünün dizide önemli bir role sahip olup olmayacağı bilinmiyor ancak jackson'ın ilk filminde trolün neredeyse frodo'yu öldüreceği göz önüne alındığında kahramanlardan birinin yolunun önemli bir anda bu troll ile kesişeceği de aşikar.

kaynak