Amerikan Hapishanelerindeki Mahkumlarla Yazışabileceğiniz Site: WriteAPrisoner.com

WriteAPrisoner.com, Amerika Birleşik Devletleri hapishanelerindeki suçlularla mektup arkadaşlığı yapmanıza olanak sağlayan bir web sitesi.
Amerikan Hapishanelerindeki Mahkumlarla Yazışabileceğiniz Site: WriteAPrisoner.com

writeaprisoner.com, amerikan hapishanelerinde yer alan suçlularla mektup arkadaşlığı yapabileceğiniz bir web sitesi.

mahkumlar kendi profillerini oluşturarak özgeçmişleri, ilgi alanları ve ne aradıkları gibi düşüncelerini paylaşmakta. sizde online olarak bu profillere göz atabilir ve istediğiniz mahkumlarla ister mektup isterseniz uygulama yoluyla yazışabilirsiniz. 

bu web sitenin amacı; mahkumlara içeride kaldıkları süre boyunca dış dünyayla bağlantı, destek ve hatta bazen arkadaşlık veya partnerlik sağlamak, tabii bu sizin seçimizle alakalı. sadece arkadaşlık yapmak isterseniz, ona göre bir profil seçebilirsiniz. site üzerindeki pek çok mahkûm, cezaevinde kaldıkları süre boyunca bu arkadaşlığın ilişkilerini anlamlı ve destekleyici bulduğunu da belirtiyor, zaten hapishanede yapabilecek şeyler kısıtlı, dolayısıyla onlar için de ortada bir problem yok.


bununla birlikte, pek çok kullanıcı olumlu deneyimler yaşarken, mahkûmlarla yazışmanın potansiyel riskler de barındırdığını ve iletişim kurarken dikkatli ve sağduyulu davranmanız gerektiğini de bilin; nitekim, yazacağınız profilin hangi suçu işlediği açık ve net bir şekilde size gösteriliyor. bazı profiller bayağı büyük işler yapmışlar fakat profilleri okumaya başladığınızda ‘’herkes hata yapabilir’’, ‘’ hayatta ikinci bir şans gerek’’ temalı yazıları da görebilirsiniz… ne kadar pişman olup olmadıklarını bilemeyiz, kimseyi de yargılamamayız ama yazmaya karar vermeniz halinde dikkatli olmanızı tavsiye ederim.