Siyaset, Sanat ve İş Dünyasının da Dahil Olduğu Jeffrey Epstein Listesi Nedir?

Siyaset, sanat ve iş dünyasından birçok insana, reşit olmayan kızları pazarlamakla suçlanan, ardından şüpheli bir intiharla ölen Jeffrey Epstein'e dair yeni bir liste yayınlandı geçtiğimiz günlerde. Listede pek çok ünlü insanın adı geçiyor.
Siyaset, Sanat ve İş Dünyasının da Dahil Olduğu Jeffrey Epstein Listesi Nedir?

jeffrey epstein ve ghislaine maxwell tarafından yürütülmüş, uluslararası bir seks köleliği organizasyonunun müşterilerinin olduğu, epstein list adlı yeni bir liste yayınlandı. olayla ilgili her şeyden çok mide bulandıran ve dehşete düşüren şey ise bu seks kölelerinin içinde çocuk seks kölelerinin de olması. sapıklığın boyutunu siz düşünün artık. liste, hep ünlü sapıklardan oluşuyor: politikacılar, avrupa aristokratları, ingiliz kraliyet ailesi, hollywood ünlüleri falan, liste çok kabarık. 

iddiaya göre liste bu:

bu iğrenç, sapık örgüt de faaliyetlerini "epstein island" ismini verdikleri bir adada yürütüyor. yani tüm gözlerden uzakta, kimsenin onay almadan girip çıkamadığı bir yer. internet iddialarına göre adaya en çok gidenler bill clinton ve bill gates. bu iğrenç fuhuş hizmetinden yararlanmış kimse bu zamana kadar tutuklanmadı çünkü dünyadaki en büyük güce sahip olanlar bunların müşterileri. çok büyük skandal.

jeffrey epstein filthy rich diye bir belgesel var, orada daha ayrıntılı bilgilere, kurbanların ifadelerine ulaşabilirsiniz. duymayan kalmamıştır diye spoiler ibaresi koymuyorum: jeffrey epstein'in hapishanede öldürülmüş olup intihar süsü verilmiş olması işte bu liste yüzündendir. kimlerin müşteri olduğunu bir o, bir de ghislaine denilen kadın biliyordu.

jeffrey'i öldürdükten sonra ghislaine'e yıllarca dokunmadılar. sonra yakalayıp hapse attılar. gerçekten hapse koydular mı bilmiyorum ama mahkemede şöyle ilginç bir olay yaşandı: ghislaine maxwell, fuhuş organizasyonu yürütmekten ceza aldı ama bu hizmeti kime sunduğu hiçbir şekilde tutanaklarda yer almadı. yani kadın "hiç kimseye fuhuş hizmeti sağlamaktan" hapse atıldı. bu liste öyle skandal bir liste yani.

Epstein ve Ghislaine

- bir kere listede adı geçen isimlerin tamamı ada müşterisi değil. bir kısmı epstein'in bir şekilde bağlantı kurduğu isimler.

- fakat sorun da burada başlıyor aslında. çünkü her ne kadar skandalın patlaması birkaç yıl önce olduysa da aslında -en azından zengin sınıfında- ismi ve ne yaptığı bilinen bir isim epstein.

- mesela jp morgan'ın eski ceo'su jes staley'i ele alalım. adamın epstein'in yaptıklarına bizzat şahit olduğu ama onunla iş yapmaya da niyetli olduğu yazılıyor.
link: theguardian.com

- işin kötüsü adamın iş yapmak için kontak kurduğu kişilerin içinde kadın yöneticiler ve iş insanları da var.

- örneğin ariane de rothschild. kadın defalarca epstein ile görüşmüş. hatta ona asistan ayarlamış vs. ha şimdi "ya biz onunla iş insanı olarak görüştük" diye kıvırıyor. hikaye tabi.
link:nymag.com

- bir başka isim ise bizden. refia banu küçükköylü. bu ismi daha çok duyacağız. çünkü kendisinin pres andrew ile çok yakın olduğu ve hatta gizli finansörü olduğu belirtiliyor.
(güncelleme: açıktan emlak danışmanlıklarını yapıyormuş.)

- şu an davada en kritik isim elbette ki ghislaine maxwell. çünkü bu isimlerin epstein ile ilişkisinin içini dışını o biliyor. zaten epstein'i bir anlamda yüksek sosyete ile buluşturan maxwell. halen cezasını çekiyor fakat listelerden sonra savcılarla yeniden bir pazarlığa oturur mu, bilmiyorum.

- bu arada işin siyasi yönü ilginç. dün veryansın tv'de hasan arel güzel işledi bunu. bu ada meselesinin bir şantaj aracı olduğu neredeyse kesin. söylenen; abd içindeki yahudi lobisinden rahatsız grupların (gariptir içlerinde yahudi olanlar da var) epstein davası aracılığı ile bir temizlik yapmak istedikleri.

- abd içinde daima israil karşıtı bir damar vardır. hatta zaman zaman antisemitizme gidecek kadar sert bir damar. devlet içinde bu damarın harekete geçtiği söyleniyor.

inanılmaz bir sistem kurup dünyayı yöneten insanlara, profesörlere, sanatçılara, iş adamlarına pedofili hizmeti sunup kayda almışlar. adanın sahibi (epstein) 2019’da hapishanede kameraların bozulduğu gün intihar ediyor. 

lağım şimdi patlamış ve ortaya dokümanlar dökülüyor. binlerce video görüntü çekilmiş ve hepsi siyasetçilere iş adamlarına önemli kişilere israil karşısında açıklama yaptırmamak için kullanıyorlar. ingiltere prensi, abd başkanı, bill gates, dünyada ismini bildiğiniz aktif 300-400 kişi var listede. bu kayıtların hepsi mossad için toplanıyor. 

peki şimdi ne oluyor? abd’de siyasetçilerin mossad üzerinden kontrol edildiğini yine abd patlatmaya çalışıyor. bu olay sıradan bir skandal değil, abd’nin tüm siyasetinin esir alınmış siyasetçiler tarafından yürütüldüğünü ortaya koymaya çalışıyorlar. adaya giden siyasetçiler, oyuncular ve iş adamlarının hepsinin görüntüleri olduğu söyleniyor.

mossad’ın tüm ülkelere belli ölçeklerde böyle organizasyonlar kurup ülke iç meseleleri ve siyasetini yönlendirme gücünü elde tutmak istemişler. epstein meselesi ardından çok acayip olaylar gelecek.

türkiye’de 2-3 gün önce yapılan mossad ajanları operasyonunun bu konu ile ilgisi olabilir mi bilmiyoruz fakat tüm dünyada israil’in yani mossad’ın pislikleri ortaya dökülmeye çalışılıyor. abd ana akım medyası da olayın artık durdurulamaz boyutlarda olduğu için olayın üstüne gidiyor. lağım patlamış şekilde, artık durdurulamaz. dünyanın gelmiş geçmiş en büyük sansasyonu olabilir.

siyaset, sanat ve iş hayatının önemli sayılacak figürleri bu dava dosyasında. abd, mossad'ın kucağına nasıl oturmuş anlamı çıkartılabilir.

euronews